راهنمای ژست گرفتن آقایان – چطور در عکس های عروسیتان خوب دیده شوید

در مطلب امروز آموزش ژست دادن به داماد را از زبان یک تیم عکاسی حرفه ای مرور می کنیم. شما می توانید از قبل این آموزش را در اختیار عروس و داماد قرار دهید تا روز عکاسی آمدگی بیشتری برای ژست گرفتن داشته باشند.

لبخند

درست مانند خانم ها، لبخند با لبانی بسته زیبا نیست. با این کار شما سن خود را بیشتر نشان خواهید داد. من هم از لبخند خودم خوشم نمی آید اما لبخند با دهانی کمی باز خیلی بهتر از لبخند با دهان بسته و لبان به هم چسبیده است.

 • با لبخند زدن با دهان بسته خودتان را پیر نشان ندهید.
 • با دهانی کمی باز لبخند بزنید تا لبخند طبیعی تری داشته باشید، با این کار در عکس ها خیلی بهتر دیده خواهید شد.

سینه

شاید دوست داشته باشید با به بیرون دادن سینه هایتان آنها بزرگتر دیده شوند، اما این اشتباه است و اصلاً اینطور نیست. با این کار شکم شما هم جلو می آید و این اصلاً چیزی نیست که شما دوست داشته باشید. شانه های خود را به عقب بکشید اما نه آنقدر که غیر طبیعی دیده شوید.

 • وانمود نکنید که سوپرمن هستید، اینکه دست به سینه بایستید و بخواهید سینه هایتان بزرگ دیده شود اصلاً قشنگ نخواهد بود (اگر واقعاً سینه هایتان بزرگ نباشد).
 • شانه هایتان را عقب ببرید و راحت بایستید، با این کار شکم شما جلو نمی آید و بزرگتر دیده نمی شود و همچنین بدن شما متناسب تر دیده می شود.

دست ها

مرد ها عادت دارند دستشان را مشت کنند. چرا؟! من نمی دانم؛ ولی این کار را نکنید، این کار شما را عصبانی نشان می دهد. به جای این کار، اگر نمی دانید با دستانتان چکار کنید آنها را داخل جیب هایتان ببرید، یا پشتتان ببرید و یا جای دیگری که راحت هم باشید.

 • طوری نایستید که انگار با کسی دعوا دارید.
 • جایی را برای دستانتان پیدا کنید. با پیدا کردن جای مناسب برای دستانتان شما بهتر و راحت تر دیده می شوید.

در کنار این توضیحات، اگر از بالا می خواهند از شما عکس بگیرند دست هایتان را ول نکنید. اینکه دستتان را به کمرتان بگیرید زیاد جالب نیست، به جای این کار دستانتان را در کنار رانتان به هم قفل کنید و یا بر روی ران بگذارید.

 • دستانتان را ول نکنید، با این کار پیر و بی حال دیده می شوید.
 • دستانتان را به هم گره بزنید یا بر روی ران خود بگذارید، دستهایی که درگیر باشند خیلی بهتر از دستان ول دیده می شوند.

جیب ها

آخرین قسمتی که باید به آن بپردازیم جیب ها هستند. ممکن است لباس مخصوص برای خود سفارش داده باشید، یا لباس گران قیمتی خریده باشید و یا حتی آن را کرایه کرده باشید، در هر صورت می خواهید درون آن خوب دیده شوید. پس چرا اجازه می دهید متعلقاتی که درون جیب شماست خطوط لباستان را به هم بزند؟ موبایل، کلید، سیگار و… هر چیزی که در جیبتان باشد فرم شلوار را به هم می زند و قسمتی از شلوار را مچاله نشان می دهد. بهتر است جیب هایتان را خالی کنید.

 • نگذارید متعلقات جیبتان خطوط شلوارتان را به هم بزند.
 • قبل از عکاسی جیب هایتان را خالی کنید، همه آن ها را به شخص دیگری بدهید و یا اگر آنها را احتیاج ندارید از قبل در جیبتان نگذارید.
م

منبع

برگرفته از: jamesandlianne

نظرات شما

 1. ali..

  ۹ شهریور ۱۳۹۴

  سلام.
  خیلیییییییییییییییییی عالی بود ..دستتون درد نکنه.ممنون از سایت خوبتون

 2. sara

  ۲۵ شهریور ۱۳۹۳

  واقعاااا مطالب عالیه .من خودم دانشچوی کارشناسی عکاسیم واقعا استفاده بردم از مطالبتون دستتون درد نکنه .اکه میشه مطالبای بیشتری بذارین در زمینه عکاسی مستند اجتماعی و همجنین مدل و زست گرفتن تو طبیعت ممنون میشم ازتون :)))

 3. محمد

  ۱۴ فروردین ۱۳۹۳

  سلام
  دستتون درد نکنه باز هم مطلب از ژست بزارید
  خسته نباشید

  1. زند

   ۱۴ فروردین ۱۳۹۳

   دوست عزیز سلام

   انشاالله حتما خواهیم گذاشت، تشکر از شما. موفق باشید.

 4. Sara.ms

  ۱۱ فروردین ۱۳۹۳

  سلام ممنون که مطلب در مورد ژست می ذارید.


لطفا نظرتان در مورد مطلب را در اینجا مطرح نمایید. اگر سوالی دارید، در بخش پرسش و پاسخ مطرح نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *