۱۰ عکاس حیات وحش که باید در ۵۰۰px دنبال کنید

آیا به دنبال عکاسانی جدید هستید تا آنها را در ۵۰۰px دنبال کنید؟ بسیار خوب! ویراستاران ۵۰۰px لیستی از ۱۰ عکاس برتر حیات وحش را انتخاب کرده اند که می تواند به شما کمک کند. در ادامه این مطلب لنزک با ما همراه شوید تا شما را با شماری از عکاسان حیات وحش سایت ۵۰۰px و تعدادی از عکس های فوق العاده شان آشنا کنیم.

این لیست به هیچ وجه کامل نمی باشد (در حقیقت عکاسان فوق العاده ای در ۵۰۰px و در ژانر ها و شاخه های مختلف عکاسی وجود دارند) به همین دلیل نام هایی که فراموش نموده ایم را در بخش دیدگاه ها مطرح نمایید!

ما لیست خود را از دنیای حیوانات شروع می کنیم، از نام های شناخته شده تا عکاسانی که در ۵۰۰px تازه وارد هستند. افرادی که عاشق حیوانات هستند می توانند روزها یا حتی هفته ها را در حساب کاربری این عکاسان فوق العاده به گشت و گذار بپردازند.

۱

مورکل اراسموس – Morkel Erasmus

می توان این لیست را به راحتی از عکاسان حیات وحش افریقا پر کرد. به خاطر تنوع، تصمیم گرفتیم که این کار را نکنیم، اما مجبور بودیم تا چند اسم را به آنها اختصاص دهیم و مورکل اراسموس قطعا یکی از آنها است.

او در حال حاضر بیش از ۵۰۰۰ دنبال کننده دارد و قطعا شایسته بیشتر از اینها هم می باشد. علاقه او به آفریقا، مردم این سرزمین و حیات وحش آن بسیار واضح است. در بیوگرافی او چیزی وجود دارد که بر این مساله تاکید می کند:

«حقیقت این است که من عاشق آفریقا هستم. مردم اینجا، مکان های جنگلی و حیات وحش آن را دوست دارم. عاشق غرق شدن در چنین مکان هایی، مشاهده و عکاسی از سقوط نور بر روی زمین و زندگی روزمره جانورانی هستم که آنجا را خانه خود می دانند. دلم می خواهد که نتایج کارم را به هرکسی که علاقه مند باشد نشان بدهم.»

شما را به دیدن این عکس ها دعوت می کنیم:


۲

روزالین ریموند – Roeselien Raimond

عکاس هلندی روزالین ریموند، عکس هایش را دور از دشت های آفریقا می گیرد. عکس هایی که او از روباه ها، پرندگان، خرگوش ها و سایر جانوران جنگلی می گیرد، همگی در مورد «توصیف، آفرینش و ارتباطات» است. او در نوشتن دو مقاله در مورد عکاسی از روباه ها برای بخش ۵۰۰px ISO با ما همکاری نموده است. اما قبل از اینکه بخواهید برای یادگیری عکاسی از روزالین به این مقاله ها مراجعه کنید، به شما توصیه می کنیم تا تعدادی از عکس های الهام بخش او نگاهی بیندازید:

۳

تین من – Tin Man

تین من لی (Tin Man Lee) عکاسی است که تلاش می کند تا عشق را در حیات وحش به تصویر بکشد. حتی خودش هم نمی تواند به شما بگوید که این کار امکان پذیر است یا خیر. در اینجا بخش کوچکی از بیوگرافی او را می خوانید:

شاید این تنها فانتزی او باشد… با وجود این، او همیشه شادی را با بودن در طبیعت پیدا می کند، چراکه عشق عمیقی به حیوانات وحشی دارد. ماموریت او این است که شما را نیز به حیوانات علاقمند نماید.

اما ما از یک چیز مطمئن هستیم، عکس های او از خانواده خرس ها، روباه های در خطر انقراض، جغدها و دیگر حیوانات شما را مجبور می کنند تا برای سفر به نزدیکترین پارک ملی برنامه ریزی نمایید:

۴

جکو مارکس – Jaco Marx

جکو مارکس یک جراح دندان پزشک است . . . اما اگر همه دندان پزشکان اهل افریقای جنوبی مانند او عکس بگیرند، عکاسان حرفه ای حیات وحش دچار مشکل بزرگی خواهند شد. باتوجه به مصاحبه اختصاصی که با او داشتیم، در عکاسی به دنبال هدفی عمیق تر از خلق یک چیز زیبا برای نگاه کردن است:

انگیزه من برای عکاسی حفاظت از محیط زیست است. این هدف خیلی مهمتر از گرفتن یک عکس زیبا است. عکاسی یکی از قوی ترین ابزارها برای حفاظت از جانوران و گیاهان است.

ما باید آگاه و هشیار باشیم! باید این وضعیت را پیش از آنکه دیر شود کنترل کنیم. حفاظت از این سیاره وظیفه ما است. من با افتخار می گویم که حاضرم برای حفاظت از این زمین زیبا، رودخانه، جنگل و . . . هرکاری را انجام دهم.

او امید دارد که با گرفتن تصاویر زیبا از حیات وحش افریقا بتواند این موضوع را برای تک تک ما شخصی نماید:

۵

مارسل ون اوستن – Marsel Van Oosten

مانند بسیاری از عکاسان حرفه ای طبیعت، عکاس هلندی مارسل ون اوستن نیز باعث ایجاد یک حس حسادت در برخی از ما که سفر دوست هستیم می شود. خبر خوب این است که او تمام تلاشش را می کند تا کمی از این حسادت بکاهد.

اگر مطلب «داستان عکس میمون آیفون به دست» را مطالعه کرده باشید، حتما با مارسل آشنا هستید.

او به کمک یک تهیه کننده و فیلمبردار به نام دنیلا سیبینگ (Daniëlla Sibbing) تورهای عکاسی از حیات وحش و کارگاه های کوچکی را در مکان های فوق العاده ای در دور دنیا برگزار می کنند.

هدف مارسل در عکاسی سادگی است:

«عکس های من بیشتر به خاطر ترکیب بندی، وضوح و کیفیت گرافیکیشان شناخته می شوند. من سعی می کنم در کارم ساده سازی انجام دهم تا از فرعیات رها شوم: سادگی بزرگترین مهارت است.»

در اینجا چند عکس خارق العاده از این عکاس را می بینیم. او همچنین برنده چند جایزه بین المللی می باشد:

۶

مارینا کانو – Marina Cano

او یکی از عکاسان حیات وحش است که در سایت ۵۰۰px دنبال کنندگان زیادی دارد. مارینا کانو معمولا در عکس هایش صمیمیت را به تصویر می کشد. او اهل کانتا بریا در شمال اسپانیا است. کانو از زمان نوجوانی در آنجا عکاسی می کرده و به خاطر کارهای استثناییش برنده جوایز بین المللی شده است. کارهای او به هیچ ناحیه خاصی محدود نمی شود، به غیر از حوالی خانه اش برای عکاسی به جاهای مختلف دنیا سفر می کند تا لحظه های منحصر به فردی را ثبت نماید و نفس ما را بند بیاورد:

۷

کریاکوس کازیراس – Kyriakos Kaziras

کریاکوس کازیراس متولد یونان است، اما اکنون در فرانسه زندگی می کند. او علاقه اش به عکاسی را مدیون پدر بزرگ هایش است. یکی از آنها نقاش و دیگری یک عکاس آماتور مشتاق بوده است.

عکاسی او به شدت تحت تاثیر نقاشی است:

او از نور و جستجوی احساسات الهام می گیرد. به دلیل تاثیر زیادی که نقاشی روی او داشته است، روشی کاملا تجسمی را در عکاسی دنبال می کند. برای او دوربین ها مانند قلم موی نقاشی هستند.

چیز زیادی برای گفتن باقی نمی ماند . . . عکس های او بهتر از ما قادر به صحبت کردن درمورد خودشان هستند:

۸

سو دیمیتریو – Sue Demetriou

سو دیمیتریو چهار سال پیش هدیه ای برای کریسمس گرفت که زندگی اش را تغییر داد: یک دوربین عکاسی. از آن زمان، سفرهای محلی زیادی را در سراسر انگلستان انجام داده است، «دیدن کردن از پارک های حیات وحش، زمین های مرطوب، باغ وحش ها و WHF در کنت. امیدوارم که مهارت های مورد نیاز برای عکاس طبیعت شدن را بدست بیاورم و به افق های دورتری سفر کنم».

او همچنین برای ایجاد خلاقیت در عکس هایش ترسی برای استفاده از فتوشاپ ندارد که از نظر ما هم بسیار خوب است. بهتر است خودتان ببینید:

۹

سرگی ایوانوف – Sergey Ivanov

به نظر می رسد که سرگی ایوانوف در گرفتن عکس لحظات زودگذر تخصص داشته باشد. حال می خواهد چیزی شوکه کننده در مجموعه ای از چهره بچه خرس ها باشد یا یک نگاه متعجب از یک جفت پرنده، هر عکس چیزی غیر معمول را به شما نشان می دهد.

از احمقانه تا مشتاقانه، عکس های او صفحه نمایش را اداره می کنند:

۱۰

ویل برارد لوکاس – Will Burrard-Lucas

هیچ لیستی از عکاسان حیات وحش در ۵۰۰px بدون ویل برارد لوکاس کامل نیست. او بیشتر به خاطر رویارویی جالبش با چند میرکت دوست داشتنی که به او علاقمند شده اند (یا اینکه فکر می کردند از بالای سر او می توانند به محیط تسلط بهتری داشته باشند) شناخته شده است. مهارت های عکاسی او فراتر از دوستی با طبیعت و حیات وحش است.

گاهی اوقات از راه دور از آنها عکس می گیرد، یک دوربین با پوشش ضد شیر می سازد که می تواند آن ها را از نزدیک به تصویر بکشد، در مواقعی کار به نوازش آن ها می رسد. نمی توانیم دروغ بگوییم . . . دوست داریم که این آخری را تجربه کنیم.

م

منبع

برگرفته از: ۵۰۰px

نظرات شما

 1. دن بهرامی

  ۵ آذر ۱۳۹۴

  من حدود چند ماهه شروع کردم به عکاسی از طبیعت و پرندگان. کار راحتی نیست و خیلی حوصله و صبر میخواد. تا قبل از اینکه خودم عکاسی حرفه ای رو شروع کنم نمیدونمستم چقدر سخته. حالا میفهمم. حدود یک سال پیش اولین دوربین نیمه حرفه ای نایکون دی ۳۲۰۰ خودمو خریدم و با همون لنز های کیت شروع کردم به تمرین و حدود ۴ ماه پیش اولین دوربین تمام حرفه ای نایکون دی ۸۱۰ خودمو خریدم و خیلی خوشحالم که این کار رو شروع کردم. البته اینارو نمیگم که از خودم تعریف کرده باشم. این کار مال پسر بچه های ۱۸ ساله است و از من دیگه این حرفا گذشته. فقط به عنوان کسی که در کنار شغلم گاه گاهی عکاسی از طبیعت و آرشیتکت و پرندگان میکنم خواستم بگم این عکس ها دیدن اش لذت بخشه ولی عکاسانی که این عکس ها رو میندازند خطرات زیادی رو به جون میخرند. خود منو دو بار کم مونده ماشین بزنه. یعنی تو خیابون داشتم از یه خیابون خلوت داشتم عکس میگرفتم که هر چی کردم زاویه درست رو پیدا نکردم و مجبور شدم وسط خیابون بشینم زمین که داشتم عکس میگرفتم یه هو دیدم یه کامیون ۱۰ تن پشت سرم واستاده. شانس آوردم طرف آدم با دقتی بود و منو دیده بود وگرنه راحت زیرم میگرفت. یک بار هم دیگه سر یه عکس مجبور شدم واست یه جاده جنگلی دراز بکشم روی زمین که همینطور که داشتم عکس میگرفتم یه هو یه موتوری رسید و شانس آوردم منو دید و به موقع زد روی ترمز. یک بار لنزم رو گم کردم. از همه اینها گذشته عکاسی یک تفریح سالم ولی گرونه. واقعا عشق زیادی میخواد که وارد این کار بشی. اگه واقعا دوست داره ارزش سرمایه گذاری و وقت گذاشتن شو داره. یکی از عکس هام تو این آدرس قابل دیدنه

  /dl660k3.blogspot.nl/2015/11/blog-post_25.html

 2. احمدی

  ۱۰ مهر ۱۳۹۴

  زحماتتان واقعا ستودنیست …………..

 3. yahya

  ۱۶ تیر ۱۳۹۴

  سلام
  الان حدودا ۲۴ ساعتی میشه که با سایت خوبتون آشنا شدم.
  تمام موضوعاتی که توی ذهنم دنبالشون میگشتم اینجا به صورت دسته بندی شده وجود داره
  مخصوصا عکاسی از طبیعت با تمام اتفاقات و لحظه های نابی که از نزدیک یک درصد هم قادر به دیدنشون نیستیم.
  واقعا لذت میبرم از علاقه ای که توی من شکل گرفته به این سبک از عکاسی و با وجود تمام دشواری هایی که داره مایلم به اون بپردازم.
  البته مدتی می شود که به صورت پراکنده عکاسی میکنم .
  این سایتو به خاطر مطالب بی نظیرش به عنوان راهنمایی جامع قبول دارم.
  امیدوارم مطالب خوبتونو گسترش بدین تا بتونیم همیشه از اون ها استفاده کنیم و چیز های بیشتری یاد بگیریم.
  متشکرم لنزک

 4. امیر حسین

  ۱ تیر ۱۳۹۴

  سلام.

  نماز روزتون قبول.

  ممنون از سایت خوبتون.

 5. sahar

  ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۴

  ممنون جالب بود 🙂
  عکاسی من
  citymity.com/saharri

 6. sma

  ۳۰ فروردین ۱۳۹۴

  سلام
  واقعا عکس های شماره ۲ زیبا بودند.
  اگر همه عکاس حیات وحش بودند، ایشان عکاس هنری حیات وحش هستند.

 7. s_gray

  ۲۷ فروردین ۱۳۹۴

  اوه!
  چقدر این عکس ها زیبان…منو بردن تو یه حال و هوای دیگه
  عکاسی حیات وحش همیشه برام یکی از جذاب ترین شاخه های عکاسی بوده و هست چون ماجراجویی داره و با اتفاقات غیر منتظره هیجان زدت میکنه.به علاوه عاشق حیونام و بنظرم به بهانه عکاسی میشه دقیق تر روی زندگی و رفتارشون زوم کرد.حتی تماشا کردن همین تعداد عکس هایی که اینجا گذاشتید واقعا سرگمیه و لذت بخشه و خدا میدونه عکاسایی که خودشون اینها رو تهیه کردن با وجود همه سختی هایی که این کار میتونه داشته باشه چقدر لذت میبرن


لطفا نظرتان در مورد مطلب را در اینجا مطرح نمایید. اگر سوالی دارید، در بخش پرسش و پاسخ مطرح نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *