۱۰ عکس برتر شاخه عکاسی اجسام بی جان سایت ۵۰۰px سال ۲۰۱۵

چه چیزی یک عکس فوق العاده از اجسام بی جان را از عکسی فوری از تعدادی اشیاء ثابت متمایز می کند؟ ترکیب بندی؟ نورپردازی؟ یا شاید هم دوربین و تجهیزات عکاسی گران قیمت؟ که قطعا این هم نیست. من بر این باورم که هیچ یک از این موارد عامل تصمیم گیرنده نیستند. وقتی بحث عکاسی از اجسام بی جان (still life photography) در میان باشد، مهم ترین عامل «داستان» است. در این مطلب لنزک ۱۰ عکس برتر سال ۲۰۱۵ سایت ۵۰۰px شاخه اجسام بی جان را با هم مرور می کنیم.

مهم ترین عاملی که یک عکس از اجسام بی جان را از معمولی به فوق العاده بدل می کند، داستان آن است. یعنی انتخاب سوژه، ترکیب بندی، نورپردازی و دیگر ملاحظات جزئی کنار هم قرار می گیرند تا عکاس را قادر سازند با عکس خود یک داستان روایت کند.

بسیار خب، همانطور که به شما عزیزان قول داده بودیم، قرار بر این شد که چند مجموعه از برترین عکس های سال گذشته ۵۰۰px را به بخش «عکس های دیدنی» لنزک اضافه کنیم. یکی از این شاخه ها عکاسی اجسام بی جان (still life photography) است که در ادامه شاهد ۱۰ عکس برتر آن خواهید بود. امیدواریم که از تماشای این عکس ها لذت ببرید و اگر قبلا آن ها را دیده اید، این بار نگاهی عمیق تر و دقیق تر داشته باشید.

۱۰

بطری دریایی اثر Juan de Villalba

9

لیلیوم اثر EncroVision

8

قرمز ها و سبز ها اثر Belen Argueso Castelos

7

کتاب اثر ARTcore

6

چهار عنصر اثر Daniel Sellmann

5

تغییر شکل برای بهار اثر Lafugue Logos

4

کلوچه ها و شیر اثر Margareth

3

رقصندگان هوا اثر Ashraful Arefin

2

همیشه وقت قهوه است اثر Dina Benelko

1

قابل انعطاف اثر Shihya Kowatari

بسیار خوشحالیم که در این لیست نام دو هنرمند عزیز دینا بلنکو (Dina Benelko) و اشرف العارفین (Ashraful Arefin) را می بینیم. هر دوی این دوستان در سال گذشته بسیار با لنزک مهربان بودند. دینا اجازه انتشار مطالبی که در ۵۰۰px منتشر کرده بود را به لنزک داد و اشرف برای جشن تولد ۲ سالگی لنزک عکس گرفت. برایشان بهترین ها را آرزو می کنیم.


لطفا نظرتان در مورد مطلب را در اینجا مطرح نمایید. اگر سوالی دارید، در بخش پرسش و پاسخ مطرح نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *