افت کیفیت عکس raw هنگام import کردن به فتوشاپ

اگر مایلید تا از پاسخ ها به این پرسش از طریق ایمیل مطلع شوید، آن را دنبال یا Follow نمایید. لطفا جواب خود را در قسمت «به این سوال پاسخ دهید» بنویسید (تا کاربران دیگر بتوانند به آن امتیاز دهند).

عکس raw رو که import میکنم داخل فتوشاپ عکس خیلی با افت کیفیت مواجه میشه.شفافیت ، وضوح ، رنگ ، درخشندگی عکس هنگام import کردن تو فتوشاپ از بین میره. 
نسخه فتوشاپ من adobe photoshop cc 2017 و پلاگین های Adobe Camera Raw و Adobe DNG Converter رو هم روی سیستم نصب دارم.
چکار کنم برای حل این معضل که عکس ها دچار افت کیفیت نشن.
با تشکر.

2 پاسخ

سلام عکس های Raw غیر قابل تغییر هستند یعنی مسلما تفاوت موجود مربوط به عکس نمیشه. اگه با تنظیمات خاص عکاسی می کنید مثلا کنتراست را در دوربین بالا می برید سچوریشن را تغییر می دهید و … و بعد با فرمت Raw عکاسی می کنید این تغییرت برروی فایل Raw شما لحاظ نمی شود وممکن است تفاوتی بین عکس روی دوربین و فایل روی کامپیوتر مشاهده کنید (فایل Raw دقیقا اطلاعاتی است که بعد از برخورد نور به سنسور از سنسور دریافت می شود و بدون تغییرات است) و یا ممکن است این افت کیفیت که ذکر کردید بدلیل تفاوت مانیتور ها باشند. 

#1

نه به مانیتور نیست.چون عکس را دارم تو سیستم خودم میریزم. وختیکه عکس رو با acdsee باز میکنم که فقط عکسو نشون بده با کیفیت عالی عکس رو نشون میده.اما زمانیکه عکس بخاد بره تو فتوشاپ یا تو همون acdsee بخاد بره تو مرحله ویرایش کیفیت عکس افت شدیدی پیدا میکنه.کلا تمام عکسا تو هر برنامه ویرایش عکسی که میخاد باز بشه برای ویرایش کیفیت افت شدیدی پیدا میکنه.اما برای نمایش عکس نه با کیفیت عالی نشون میده.اما به محض اینکه عکس بخاد بره به مرحله ویرایش فاکتور های کیفیت عکس کاهش پیدا میکنه.

#2

لطفا وارد شوید یا عضو شوید تا بتوانید پاسخ بدهید

دنبال کنندگان