ضد نور

اگر مایلید تا از پاسخ ها به این پرسش از طریق ایمیل مطلع شوید، آن را دنبال یا Follow نمایید. لطفا جواب خود را در قسمت «به این سوال پاسخ دهید» بنویسید (تا کاربران دیگر بتوانند به آن امتیاز دهند).

چگونه در شرایطی که نور از پنجره به داخل و پشت سوژه میتابد عکسی بگیریم که ضد نور و تاریک نشود؟ 

5 پاسخ

با استفاده از فلاش. هر فلاشی حتی فلاش خود دوربین. اما بهتره به روشی نور رو دیفیوز(پراکنده) کنید. مثلا منحرف کردن اون با یه آینه کوچک به سمت سقف یا دیواری که تو کادر نیست.
اگر نور مستقیم از پنجره وارد بشه، استفاده از یک رفلکتور هم تاثیر خیلی خوبی داره.

#1

ممنونم. البته باید سوالمو اصلاح کنم. سوژه ها. تعدادی چهره هستن روبروی پنجره که ثابت هم نیستن. رفلکتور اینجا به کار نمیاد نه؟ بعد اگه از فلاش دوربین که گفتین با یه آینه استفاده کنم هودلنز رو نباید استفاده کنم؟

#2

بخاطر تعدد و تحرک سوژه‌ها استفاده از رفلکتور مشکل میشه. از طرفی باید از دیافراگم نسبتا بسته ای مثل F/8 استفاده کنید. فلاش دوربین رو از حالت ttl خارج و روی ماکزیمم قدرت تنظیم کنید. نور رو به سقف منحرف کنید و چندتا عکس آزمایشی بگیرید تا تنظیمات نوردهی دستتون بیاد.
هود لنز هم در این نوع نورپردازی تأثیر خاصی نداره. بزارید باشه بهتره.

#3

ممنون واقعا لطف کردین

#4

نورسنجی دوربین یا (metering mode) دوربین رو روی نورسنجی نقطه ای (spot metering)  تنظیم کنید و عکستون رو براساس صورت سوژه ها نوردهی کنید 
سعی کنید با فایل raw عکاسی کنید تا در مرحله ویرایش بتونید تاریکی سوژ هاتون رو اصلاح کنید و در نهایت در صورت نور کم به سوژه ها از رفلکتور استفاده کنید 

#5

لطفا وارد شوید یا عضو شوید تا بتوانید پاسخ بدهید

سوالات مرتبط

دنبال کنندگان