بایگانی بر حسب نکات آموزشی

اگر در حین خواندن مطالب با سوالی رو به رو شدید آن را در بخش «پرسش و پاسخ» لنزک مطرح نمایید.

نگاهی به جنبه کسب و کار راه اندازی استودیو عکاسی در خانه

شما چه به دنبال استفاده از استودیو عکاسی خانگی خود به عنوان مکانی برای تمرین و تکمیل مهارت عکاسی و نورپردازی آتلیه ای ‍‍‍ باشید، و چه در نظر داشته باشید از استودیوی خود در کسب و کارتان استفاده کنید، باید واقع بین بوده و جنبه کسب و کارِ و بیزینس داشتن استودیو عکاسی خانگی خودتان را مد نظر داشته باشید. در این مقاله درباره کسب درآمد و شروع کار با استودیو عکاسی خانگی صحبت می کنیم.

ادامه مطلب

اهمیت نورپردازی برای استودیو عکاسی خانگی خودتان

وقتی صحبت از گرفتن عکس باشد، هر عکاس تازه کاری اهمیت نورپردازی را می داند. در واقع به همین دلیل است که ما می توانیم تصاویر را بر روی فیلم یا در یک سنسور دیجیتال ثبت کنیم. نور ابزار ما برای برقراری ارتباط و تبدیل آنچه که از منظره یاب خود می بینیم به تصاویر یا عکس های ماست. نور به طور مستقیم بر سوژه و تصویر تاثیر می گذارد. بدون آن، شما باید ایزو را تا ۱۶۰۰، ۳۲۰۰ یا حتی ۱۲۸۰۰ بالا ببرید، از یک سه پایه استفاده کنید، سرعت شاتر را کم کنید، و دیافراگم خود را باز کنید تا یک نوردهی مناسب به دست آورید.

ادامه مطلب

آموزش عکاسی خلاقانه از پاشیدن آب با فلاش اکسترنال

عکاسی فرصتی منحصر به فرد برای متوقف کردن زمان به ما می دهد. لحظاتی را که به طور طبیعی نمی توان دید چون در یک چشم به هم زدن اتفاق می افتند، می توان با یک دوربین با دقت باورنکردنی ثبت کرد. این امر فرصتی برای کشف فرصت های جذاب و منحصر به فرد برای عکاسی به ما می دهد که شگفتی های جهان اطرافمان را به نمایش می گذارد. همچنین می تواند یک سبک عکاسی بسیار جذاب و خلاقانه، و راهی برای تمرین مهارت ها با فلاش اکسترنال (جدا از دوربین) باشد.

ادامه مطلب

مزایای راه اندازی یک آتلیه یا استودیو عکاسی خانگی

راه اندازی آتلیه عکاسی خانگی خودتان قطعا مزایای زیادی دارد، اما مزیت اصلی آن این است که می توانید مقدار زیادی پول صرفه جویی کنید، چراکه استودیوی خانگی خودتان را دارید. استودیوهای تجاری زیادی وجود دارند که به شما اجازه می دهند استودیو و تجهیزات آنها را در ازای مبلغ معینی اجاره کنید، اما اگر استودیوی خانگی خودتان را داشته باشید، دیگر لازم نیست هزینه اضافی صرف اجاره یک استودیو و تجهیزات نورپردازی مورد نیاز کنید.

ادامه مطلب

لنزک ۴ ساله شد: چطور یک سایت آموزش عکاسی خوب مثل لنزک بسازیم؟

چند ماه پیش در حال مطالعه یک مجله کار آفرینی بودم و یکی از عجیب ترین تیتر های زندگی ام را خواندم! این مجله آنلاین در مقاله ای برای رقیبانش نوشته بود که چگونه یک سایت مشابه را بسازند. از آنجا که به تازگی سایت های آموزش عکاسی تازه نفس زیادی در حال تاسیس هستند، ما نیز بر این شدیم که راز به وجود آمدن لنزک را طی یک راهنمای گام به گام فاش کنیم. در ادامه این مطلب لنزک با ما همراه شوید.

ادامه مطلب

چگونه از گل های یخ زده عکاسی کنیم

برای عکاسی از گل های یخ زده شما به گل، فریزر، آب و یک ظرف پلاستیکی احتیاج دارید، و از آنجا که دوربین موبایل برای اهداف این آموزش بیشتر جواب می دهد، می توانید همین الان این ایده عکاسی را امتحان کنید. ترفند کلیدی که در این مقاله خواهید آموخت، روش جالب منجمد کردن تدریجی است که تنها یک نکته ساده دارد – خب در ادامه یاد می گیریم.

ادامه مطلب