بایگانی بر حسب فیلمبرداری

این بخش لنزک به آموزش فیلم برداری با دوربین های DSLR اختصاص دارد.

فیلمبرداری هوایی با دِرون: ویدیو دونده پارکور کار که شبیه بازی های ویدیویی ساخته شده

تماشای این ویدیو خلاقانه دو بُعدی (۲D) از یک دونده سبک پارکور، که از بالا به پایین توسط یک دِرون (drone) فیلمبرداری شده است، روز شما را خواهد ساخت. یک پروژه ۳٫۵ دقیقه ای که توسط یک ورزشکار به نام Ilko Iliev و عکاس به نام Marin Kafedjiiski در بلغارستان ساخته شده و نما های داخل بازی های ویدیویی قدیمی را در زندگی واقعی بازسازی کرده اند. تماشای آن را به شما عزیزان توصیه می کنیم و امیدواریم شما نیز از آن لذت برده و حتی برای پروژه های خود الهام بگیرید.

ادامه مطلب

سینماگراف: آموزش ساختن عکس‌های متحرک در فتوشاپ

سینماگراف‌ها (Cinemagraph) چه به صورت ساده یا پیچیده می‌توانند شما را گیج کنند. سینماگراف‌ها در واقع مرزی بین عکس و ویدئو می‌باشند. آنها در واقع GIFهای متحرکی هستند که شکل جدیدی پیدا کرده‌اند. با وجود منسوخ شدن کلیپ آرت‌های (clipart) متحرک از سطح اینترنت، GIFهای متحرک همچنان به گستردگی خود باقی مانده‌اند و تنها شکل جدیدی همچون عکس به خود گرفته‌اند. در ادامه این مطلب لنزک ساخت سینماگراف ها در فتوشاپ را به شما آموزش می دهیم.

ادامه مطلب

کتاب آموزش فیلمبرداری و ضبط ویدیو با دوربین DSLR

«از عکس های ثابت تا حرکت» راهنمای عکاسان برای ساخت ویدیو با دوربین DSLR. اگر می خواهید فیلمبرداری با دوربین DSLR خود را جدی تر دنبال کنید، این کتاب پی دی اف به شما کمک خواهد کرد. این کتاب در مورد تمام جوانب فیلمبرداری، از تجهیزات گرفته تا اصطلاحات، سینما و تکنیک ها صحبت می کند. در ادامه مطلب می توانید این کتاب را دانلود نمایید.

ادامه مطلب

فیلمبرداری با دوربین DSLR: راهنمای مقدماتی برای ضبط ویدیو HD – قسمت دوم

در قسمت اول مقدمات فیلمبرداری با دوربین DSLRیک سری از سوالاتی که د ر شروع کار برای کاربران پیش می آید را مطرح کردیم و به آن ها پاسخ دادیم و نظر شما را جویا شدیم. در مطلب امروز لنزک به ادامه این سوال و جواب ها خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب

فیلمبرداری با دوربین DSLR: راهنمای مقدماتی برای ضبط ویدیو HD – قسمت اول

آیا می خواهید با DSLR خود به ضبط ویدیو بپردازید و نمی دانید از کجا شروع کنید؟ در این مطلب لنزک ما به تمام سوالات شما پاسخ می دهیم: از انتخاب رزولوشن گرفته تا نرم افزارهای مناسب برای ویرایش ویدیو.

ادامه مطلب

نحوه تنظیم دوربین DSLR برای فیلمبرداری و ضبط ویدیو

آیا شما یک فیلمساز DSLR تازه کار هستید؟ اولین قدم در راه ثبت یک ویدیوی خوب با DSLR ، شناخت تنظیمات دوربین و تنظیم مناسب دوربین برای ضبط ویدیویی است. برای این که به شما در درک تنظیمات پیچیده فیلمبرداری کمک کنیم، از یک DSLR کانن برای توضیح برخی از تنظیمات رایجی که به هنگام فیلم برداری HD لازم است، استفاده خواهیم کرد. در ادامه این آموزش گام به گام لنزک با ما همراه باشید.

ادامه مطلب