بایگانی بر حسب دسته‌بندی نشده

۵ ایده ساده برای عکاسی از اجسام بی جان

هیچ دستورالعمل کلی برای الهام گرفتن وجود ندارد. اما هر عکاس مجموعه ای از ترفندها و ایده ها برای شروع این روند دارد. بنابراین، اگر به دنبال یک جرقه الهام بخش برای عکاسی از اجسام بی جان خود می گردید و می خواهید چیز جدیدی را امتحان کنید، اما دقیقا نمی دانید چه چیزی، نگران نباشید. من در این آموزش عکاسی پنج ایده مطرح کرده ام که می توانید در جلسه بعدی عکاسی اجسام بی جان خود آنها را امتحان کنید. این ایده ها ساده، و متنوع هستند، و به هیچ تجهیزات پیچیده یا لوازم کمیابی نیاز ندارند. امیدوارم یکی از این ایده های عکاسی اشیای بی جان دقیقا همان چیزی باشد که شما به دنبالش هستید!

ادامه مطلب

عکاسی از اجسام بی جان می تواند این سه چیز را به شما آموزش دهد

عکاسی از اجسام بی جان، نسبت به اکثر ژانرهای دیگر، کنترل بیشتری به شما می دهد. در هنگام عکاسی از اجسام بی جان، می توانید سوژه، مکان، نورپردازی، ترکیب بندی و غیره را کنترل کنید. در ادامه این مطلب لنزک با ما همراه شوید تا ببینیم عکاسی از اجسام بی جان (still life photography) چه چیز هایی می تواند به ما آموزش دهد.

ادامه مطلب

سایت آموزش عکاسی لنزک ۵ ساله شد

۵ سالگی سایت آموزش عکاسی لنزک را به تک تک اعضای این خانواده تبریک می گوییم. با اینکه ۵ سال مدت کمی نیست که در خدمت شما عزیزان هستیم، هنوز هم حس می کنیم در ابتدای راهیم و برنامه های فراوانی را در ذهن داریم که در ادامه این مطلب به آن ها نگاهی خواهیم داشت.

ادامه مطلب

۳ نکته ساده عکاسی برای والدین – چگونه از کودکان خود عکس های بهتری بگیرید

یکی از سوالات متداولی که از من می پرسند این است که «چگونه از بچه هایمان عکس های بهتری بگیریم؟» چیزی در مورد پدر یا مادر شدن وجود دارد که به شما کمک می کند تا درک کنید دوران کودکی دقیقا چقدر سریع می گذرد، و این که ثبت لحظات آن چقدر مهم است. شما چه از یک دوربین DSLR حرفه ای استفاده کنید، و چه یک دوربین کامپکت، یا دوربین گوشی خود، اینها چند راهنمایی سریع و نکته ساده هستند که به شما کمک خواهند کرد تا سطح مهارت های عکاسی خود به عنوان پدر یا مادر را ارتقاء داده و عکس های بهتری از بچه های خود بگیرید.

ادامه مطلب

نحوه استفاده از پس زمینه برای ایجاد تصاویری با داستان سرایی بیشتر

گاهی اوقات شما آنقدر بر ثبت یک لحظه تمرکز کرده اید که فراموش می کنید به آنچه در پس زمینه عکستان قرار دارد توجه کنید. وقتی بعدا به عکس های خود نگاه می کنید، متوجه می شوید که انواع عوامل حواس پرت کننده در پس زمینه وجود دارد. یک راه برای غلبه بر این حواس پرتی ها استفاده از پس زمینه برای کمک به داستان سرایی در عکس شماست.

ادامه مطلب