بایگانی بر حسب دسته‌بندی نشده

آموزش عکاسی از اسب ها: چگونه از اسب ها عکس بگیریم

بر کسی پوشیده نیست که اسب ها جزء باشکوه ترین حیوانات سیاره ما هستند یا حداقل این چیزی است که یک اسب سوار می گوید. قدرت محض، حرکات ظریف، یال ها و دم ابریشمی و نرم و یک روحیه لطیف خیلی زود ما را عاشق این مخلوقات می کنند. اما هنگام عکس گرفتن از اسبی که با سرعت در حال تاختن است یا یک پرتره ساده از چهره های زیبای آنها، ظرافت و زیبایی اسب می تواند به اشکالی شبیه یک کرگدن یا زرافه تبدیل شود. در این آموزش عکاسی برای شروع سفر عکاسی از اسب ها چند توصیه به شما می کنم.

ادامه مطلب

۸ عادت کوچک برای پیشرفت به سوی عکاسی حرفه ای در عرض یک سال

می خواهید بدانید چطور یک عکاس حرفه ای شوید؟ چگونه عکاس ماهری شوید؟ در عرض تنها یک سال؟ پس ادامه این مقاله لنزک را بخوانید. چون در این آموزش عکاسی من قصد دارم ۸ عادت کوچکی که در عرض یک سال عکاسی شما را به کل تغییر خواهند داد به شما ارائه دهم. این عادات، تغییرات کوچکی هستند که در نحوه عکس گرفتن شما ایجاد می شوند، و به تلاش زیادی نیاز ندارند.

ادامه مطلب

۵ ایده ساده برای عکاسی از اجسام بی جان

هیچ دستورالعمل کلی برای الهام گرفتن وجود ندارد. اما هر عکاس مجموعه ای از ترفندها و ایده ها برای شروع این روند دارد. بنابراین، اگر به دنبال یک جرقه الهام بخش برای عکاسی از اجسام بی جان خود می گردید و می خواهید چیز جدیدی را امتحان کنید، اما دقیقا نمی دانید چه چیزی، نگران نباشید. من در این آموزش عکاسی پنج ایده مطرح کرده ام که می توانید در جلسه بعدی عکاسی اجسام بی جان خود آنها را امتحان کنید. این ایده ها ساده، و متنوع هستند، و به هیچ تجهیزات پیچیده یا لوازم کمیابی نیاز ندارند. امیدوارم یکی از این ایده های عکاسی اشیای بی جان دقیقا همان چیزی باشد که شما به دنبالش هستید!

ادامه مطلب

عکاسی از اجسام بی جان می تواند این سه چیز را به شما آموزش دهد

عکاسی از اجسام بی جان، نسبت به اکثر ژانرهای دیگر، کنترل بیشتری به شما می دهد. در هنگام عکاسی از اجسام بی جان، می توانید سوژه، مکان، نورپردازی، ترکیب بندی و غیره را کنترل کنید. در ادامه این مطلب لنزک با ما همراه شوید تا ببینیم عکاسی از اجسام بی جان (still life photography) چه چیز هایی می تواند به ما آموزش دهد.

ادامه مطلب

سایت آموزش عکاسی لنزک ۵ ساله شد

۵ سالگی سایت آموزش عکاسی لنزک را به تک تک اعضای این خانواده تبریک می گوییم. با اینکه ۵ سال مدت کمی نیست که در خدمت شما عزیزان هستیم، هنوز هم حس می کنیم در ابتدای راهیم و برنامه های فراوانی را در ذهن داریم که در ادامه این مطلب به آن ها نگاهی خواهیم داشت.

ادامه مطلب