بایگانی بر حسب عکس‌کاوی

عکس‌کاوی #۱۴: عکاسی از طلوع خورشید بی نظیر است

زمانی که من به طور جدی تر شروع به عکاسی کردم، یکی از اهداف من عکاسی از طلوع آفتاب بود. در ادامه این مطلب لنزک با من در عکس کاوی سه تا از ثبت های طلوع موفقم همراه شوید! مانند غروب خورشید، شما واقعا هیچ وقت نمی دانید با یک طلوع خورشید دیدنی و جذاب مواجه خواهید شد یا نه، تا وقتی که بیرون بروید و نگاهی بیندازید. چیزهای بدیهی مانند این که باران ببارد، یا ابرها روی همه چیز را بپوشانند، موثر هستند. هرچند اغلب، هیچ نوری بهتر از نور سپیده دم وجود نخواهد داشت.

ادامه مطلب

عکس‌کاوی #۱۳: خطا هایی در عکاسی وجود دارند که شما باید آن ها را مرتکب شوید

خطا هایی در عکاسی وجود دارند که شما «باید» آن ها را مرتکب شوید. یکی از آن ها خطای «دمای رنگ» یا «تراز سفیدی» است. جذابیت این عکس از لحاظ بصری مدیون بافت جالب معماری و پس از آن همنشینی رنگ های سرمه ای و نارنجی است که به نوعی دو رنگ مکمل محسوب می‌شوند. در ادامه این مطلب لنزک از شما عزیزان برای مطالعه عکس کاوی شماره ۱۳ از آقای محمدرضا معصومی دعوت می کنیم.

ادامه مطلب

عکس‌کاوی #۱۰: عکاسی از شکار یک ماهی تیرانداز داخل آکواریوم

این یک ماهی تیرانداز (archerfish) از آسیاست. این ماهی های شگفت انگیز به طور غیرمعمول از حشرات زمینی تغذیه می کنند. روش شکار طعمه منتخب آنها حتی منحصر به فردتر است: آنها یک جریان سریع و قدرتمند از آب دهانشان را به سمت غذای خود پرتاب می کنند و با ضربه این جریان، طعمه را از روی شاخ و برگ آویزان به داخل آب انداخته، و بلافاصله آن را می بلعند! استیو گتل (Steve Gettle) طی یک پروژه عکاسی ۲ ماهه تصمیم گرفت تا از این ماهی با فلاش سریع عکاسی کند. در این شماره از عکس کاوی لنزک، استیو مرحله به مرحله عکاسی اش را شرح داده است.

ادامه مطلب