آموزش عکاسی: یک راه آسان برای ایجاد ابرهای پودری زیبا

در این آموزش لنزک، دینا به شما نشان می دهد که چطور از عکس خودش با نام «آشپزخانه درهم و برهم» عکس گرفته و یک راه واقعا عالی برای ثبت ابرهای پودری زیبا کشف کرده است. خبر خوب این است که این کار فوق العاده آسان است! ادامه این مطلب را بخوانید، از آن الهام بگیرید، و لذت ببرید.

«دینا بلنکو یک عکاس اجسام بی جان خلاق اهل روسیه و یکی از عکاسان برجسته فوق العاده موفق ۵۰۰px است. تصاویر هنری او داستان های جادویی پشت اشیاء روزمره بی جان را ثبت می کنند.»

امسال، من فرصت شادی بخش دیدن هولی، فستیوال رنگ ها، را در شهر خودم داشتم. انفجار رنگ های پودری آنقدر جذاب و الهام بخش به نظر می رسید که من چند بسته برای نیازهای عکاسی از اجسام بی جان نگه داشتم.

تنها یک مشکل وجود دارد: من متوجه شدم که تنها پخش کردن این پودر رنگی در هوا راه بسیار هوشمندانه ای برای گرفتن یک عکس نیست – من به سختی می توانستم آن را کنترل کنم، اغلب دست خودم در کادر می افتاد، و ایجاد یک ابر زیبا از رنگ غیر ممکن بود. بنابراین من شروع به گشتن به دنبال یک راه قابل کنترل تر کردم و آن را به شکل یک پمپ دوچرخه قدیمی پیدا کردم (من آن را از یک قفسه در انبار برداشتم و متعجب بودم که این از کجا آمده است، من تا به حال حتی یک دوچرخه هم نداشته ام).

من دو عکس بالا را با استفاده از پمپ و پودر هولی گرفتم، اما هیچ عکس پشت صحنه ای نگرفتم. بنابراین تصمیم گرفتم تصویر دیگری را با استفاده از همین تکنیک به طور ویژه برای این آموزش بگیرم. بیایید ببینیم این کار به صورت گام به گام چگونه انجام می شود.

۱

طرح اولیه

اول از همه، بیایید یک طرح اولیه با ترکیب بندی تقریبی ایجاد کنیم تا بفهمیم چه مواردی را باید آماده کنیم و قصد داریم آنها را به چه ترتیبی قرار دهیم.

۲

لوازم صحنه عکاسی

مهم ترین مواردی که شما نیاز خواهید داشت عبارتند از: یک پمپ دوچرخه (۱)، لوله سیلیکونی (۲)، و یک مخروط کاغذی (۳).

پمپ من بسیار قدیمی است و اصلا قشنگ نیست، اما با این حال کار می کند، بنابراین چه اهمیتی دارد که چطور به نظر می رسد! لوله سیلیکونی را از نزدیک ترین داروخانه خریدم، و مخروط های کاغذی را خودم با استفاده از کاغذ ضخیم درست کردم … فقط مطمئن شوید که آنها را زیاد پهن (گشاد) درست نکنید.

یکی از موارد مفید دیگر سیم (۴) است: سیم بهتر از نخ یا حتی نخ ماهیگیری است، چون نصب کردن و تنظیم آن بسیار آسان تر است. لوازم مورد نیاز دیگر (۵) اجسام بی جان ما هستند، از جمله آرد که قرار است از آن برای ایجاد یک ابر استفاده کنیم.

لوله سیلیکونی را به پمپ وصل کنید، یک مخروط کاغذی به انتهای دیگر آن اضافه کنید، مخروط را با آرد پر کنید، و کار تمام است. ما آماده عکاسی هستیم!

۳

عکس آزمایشی

بسیار خب، وقت آن است که یک عکس آزمایشی بگیرید تا مطمئن شوید که همه چیز به درستی کار می کند. من یک فلاش را در سمت چپ (من از همان تنظیماتی که برای پاشیدن قهوه و… به کار بردم استفاده کردم: قدرت ۱/۸ تا ۱/۱۲۸ برای ارائه یک پالس بسیار کوتاه که حرکت را ثابت یا فریز خواهد کرد، و تنظیم بر روی حالت RPT برای گرفتن چند عکس در یک ردیف) و یک رفلکتور بزرگ را در سمت راست قرار دادم.

۴

ترکیب بندی

برای این که یک همزن دستی، فنجان کیک و پوسته های تخم مرغ به حالت پرواز درآیند، من آنها را بر روی یک سیم آویزان کردم. این سیم بسیار نازک است، بنابراین بعدا حذف آن در پس مرحله ویرایش هیچ مشکلی نخواهد داشت. فقط مطمئن شوید که همه چیز ثابت و بی حرکت است.

۵

عکاسی

حالا، آیا ترکیب بندی خود را دوست دارید؟ آیا مطمئن هستید؟ من این سوال ها را می پرسم چون خودم فکر می کردم مطمئن بودم، اما در پایان مجبور شدم در مرحله ویرایش کمی ترتیب آن را تغییر دهم (و ترجیح می دهم از آن کار اضافی اجتناب کنم).

اگر از آن راضی هستید، مخروط کاغذی را با آرد پر کنید، پیستون را فشار دهید، و عکس بگیرید! شما می توانید از ریموت کنترل استفاده کنید یا از یک دستیار بخواهید شاتر را فشار دهد.

این بخش مورد علاقه من است! از آن لذت ببرید 🙂

از آنجا که من برنامه ریزی کرده بودم که یک زرده تخم مرغ در حال سقوط (ریختن) را به این عکس اضافه کنم، بعد از این که کارم با پودر تمام شد تمام وسایل را جمع کردم و از چندین زرده تخم مرغ در همان پس زمینه و با همان نور عکس گرفتم.

۶

مرحله ویرایش

اکنون ما می توانیم زیباترین ابر را انتخاب کرده و عکس را کمی ویرایش کنیم.

من وقتی همه سیم ها را حذف کردم، متوجه شدم که فضای کافی برای زرده تخم مرغ در حال سقوط ندارم، بنابراین پوسته تخم مرغ سمت راست را کمی بالا بردم تا زرده تخم مرغ را در فضای خالی اضافه کنم. من کمی ابر آردی بیشتر نیز اضافه کردم و تصویر را کراپ کردم.

و این تمام کاری بود که باید انجام دهید! این تصویر نهایی است:

من فرض می کنم که شما می توانید از این ترفند با هر نوع پودری که پیدا می کنید، استفاده کنید: آرد، پودر هولی، سایه چشم، ادویه جات، و غیره. فقط آن را از آتش دور نگه دارید (پودر اسپری شده به شدت قابل اشتعال است) و لذت ببرید!

از این آموزش الهام بگیرید و موفق باشید!

م

منبع

برگرفته از: ۵۰۰px

نظرات شما


لطفا نظرتان در مورد مطلب را در اینجا مطرح نمایید. اگر سوالی دارید، در بخش پرسش و پاسخ مطرح نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *