نگاه عکاس #۷: عکاسی که آینه ای بزرگ را در یک دریاچه نمک قرار می دهد

نمک زار ها و دریاچه های نمک به تنهایی سوژه هایی زیبا برای عکاسی هستند، اما این عکاس با اضافه کردن یک آینه این زیبایی را دو چندان ساخته است. عکاس استرالیایی موری فردریکس (Murray Fredericks) سال ها وقت خود را صرف بازدید و عکاسی از دریاچه نمک اِیر استرالیا کرده است. او در پروژه عکاسی اخیر خود، با عنوان «خودبینی»، یک آینه بزرگ را به همراه خود برده و عکس های منظره انتزاعی زیبایی را در طلوع، غروب و شب خلق کرده است.

در سری مطالب لنزک با عنوان «نگاه عکاس» قصد داریم نگاه هنرمندانه، خلاقانه و متفاوت عکاسان در ژانر های مختلف عکاسی را به شما عزیزان معرفی کنیم. به مطلب شماره ۷ از سری «نگاه عکاس» لنزک خوش آمدید.

او بعد از رسیدن به صحرای نمک با چادر، دوربین و تجهیزاتش، هر دفعه به مدت چند هفته کمپ می زند. وقتی صحنه دلخواهش را کشف می کند، یک آینه بزرگ (حدود ۱۲۰ در ۱۸۰ سانتی متری) را به عمق ۳ سانتی متر در آب شور فرو کرده تا نگاه ما را از پس زمینه دور و به آن هدایت کند.

نتیجه ترکیبی خلاقانه از رنگ، انتزاع و مینیمالیسم است:

فردریکس به جای استفاده از آینه به عنوان سمبل بازتاب خود یا خودبینی، آن را طوری قرار داده که نگاه ما را از خودمان دور و به سمت محیط بیکران هدایت کند. هدایت ما به سمت درگیر شدن احساسی با نور، رنگ و فضا. او در استیتمنت پروژه خود می گوید: «همانطور که سطح شیشه مانند دریاچه فضای بیکران بالا را بازتاب می دهد، آینه همچون یک پنجره یا دروازه تجربه نگاه کردن به ناحیه ای دیگر را پیشنهاد می کند».

صفحه اینستاگرام موری فردریکس

instagram.com/murrayfredericks

لطفا نظرتان در مورد مطلب را در اینجا مطرح نمایید. اگر سوالی دارید، در بخش پرسش و پاسخ مطرح نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *