۲۰ مورد از بهترین عکس های شاخه عکاسی خیابانی سایت ۵۰۰px

در این مطلب لنزک از شما عزیزان برای تماشای ۲۰ عکس خیابانی زیبا و آشنا شدن با سیستم نبض یا پالس (Pulse) سایت ۵۰۰px دعوت می کنیم – الگوریتمی که موتور جستجوی عکس این سایت را به یک منبع الهام خوب برای عکاسان بدل ساخته است. اما اجازه دهید با نقل یکی از زیبا ترین تعریف هایی که تا کنون درباره عکاسی خیابانی در لنزک منتشر کرده ایم شروع کنیم. اریک کیم: «عکاسی خیابانی تطهیر و آزاد کردن ذهنتان است. عکاسی خیابانی لذت بردن از قدم هایتان (به آرامی) با دوربین در دستتان است. عکاسی خیابانی پیدا کردن زیبایی در جهان طبیعی است. عکاسی خیابانی مربوط به چیزهای معمولی و ساده است».

جستجوگر عکس ۵۰۰px تنظیم شده روی Relevance برای نمایش عکس های مرتبط. عبارت street photography جستجو شده است.

سایت ۵۰۰px تنها یک سایت خرید و فروش عکس نیست. بلکه یکی از بهترین منابع برای کسب الهام و دیدن کار عکاسان دیگر و به اشتراک گذاشتان آثار خودتان است. شما می توانید هر شاخه ای از عکاسی یا هر عکسی که مد نظر دارید را در این سایت جستجو نمایید، و عکس های مرتبط ظاهر خواهند شد. در حال حاضر که این مطلب نوشته می شود جستجوگر عکس ۵۰۰px سه گزینه دارد که در ابتدا روی حالت پیش فرض «Relevance – ارتباط» برای نمایش عکس مرتبط قرار دارد. گزینه های دیگر «Pulse – نبض» و «Newest – تازه ترین ها» هستند. گزینه Pulse محبوب ترین عکس ها را در ارتباط با جستجوی شما نشان خواهد داد، عکس هایی که نبض بالاتری را به خود اختصاص داده اند.

جستجوگر عکس ۵۰۰px تنظیم شده روی نبض یا Pulse. عبارت street photography جستجو شده است.

نبض یا پالس (Pulse) یک امتیاز بین ۰ تا ۱۰۰ است که توسط الگوریتم اختصاصی ۵۰۰px، بر اساس تعداد لایک ها و بازدید هایی که یک عکس توسط جامعه عکاسان ۵۰۰px دریافت می کند، محاسبه می گردد. هر بار که کاربری عکسی را در ۵۰۰px آپلود می کند این تصویر با نبض ۰ شروع می کند و به تدریج این نبض می تواند با دریافت لایک و بازدید سایر کاربران بالاتر رفته و نهایتا به ۱۰۰ برسد. توضیح جزئیات این سیستم امتیاز دهی از حوصله این مطلب خارج است و جا دارد در مطلبی دیگر اختصاصا به آن پرداخته شود.

یکی از عکس های باز شده در سایت ۵۰۰px. نبض یا Pulse عکس با دایره آبی مشخص شده است که ۹۹٫۸ می باشد.


در ادامه از شما عزیزان برای تماشای شماری از نبض بالا ترین 🙂 عکس های شاخه «عکاسی خیابانی» ۵۰۰px دعوت می کنیم:

Masayoshi Naito ©

Adam Mechant ©

Damian Milczarek ©

Mr. Friks ©

Fabian Schreyer ©

Massimo Giachetti ©

Eduardo González ©

Masayoshi Naito ©

gol-G ©

Bayéré Zouzoua ©

Edoardo Lavagno ©

Matthieu Chaboud ©

Tashi-Delek Nakata ©

Christian Fuhrmann ©

Yeow Chin Liang ©

T 老 ©

Cocu Liu ©

Jerm Cohen ©

Mindz.eye ©

Koen Jacobs ©

تعریفی که از اریک کیم، استاد عکاسی خیابانی، در مقدمه نقل شد از مطلب «چگونه به سبک مراقبه ذن عکاسی کنیم» انتخاب شده بود. برای دسترسی به تمامی مطالب و آموزش های مرتبط با عکاسی خیابانی منتشر شده در لنزک «اینجا کلیک نمایید».


لطفا نظرتان در مورد مطلب را در اینجا مطرح نمایید. اگر سوالی دارید، در بخش پرسش و پاسخ مطرح نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *