بایگانی بر حسب توصیه شده توسط لنزک

آموزش استفاده از هیستوگرام دوربین در عکاسی منظره

از هیستوگرام دوربین خود استفاده کنید تا در هر نوری عکس های منظره خیره کننده بگیرید. شما با نگاه کردن به نمودار هیستوگرام عکسی که گرفته اید، می توانید از درست بودن نوردهی اطمینان حاصل کنید، و اگر نوردهی بیش از حد یا ناکافی بود با تغییر تنظیمات دوربین یک عکس دیگر بگیرید و به نوردهی صحیح برسید. در این آموزش عکاسی لنزک، کار با هیستوگرام دوربین هنگام گرفتن عکس های منظره را می آموزید. البته این آموزش هیستوگرام فقط مختص عکاسی منظره نیست، و می تواند شما عزیزان را با چیستی و چگونگی کارکرد هیستوگرام در عکاسی دیجیتال، نحوه تفسیر انواع شکل های نمودار هیستوگرام و نکات مفید تکمیلی آشنا کند. مطالعه این مقاله را به همه لنزکی های عزیز توصیه می کنیم، حتی اگر با هیستوگرام آشنایید بیایید این روز ها که وقت آزاد بیشتری داریم یک بار دیگر نکته هایش را مرور کنیم.

ادامه مطلب

آموزش عکاسی: چگونه با استفاده از یک کتاب عکس های زیبا و هنری خلق کنیم

عکاسی یک هنر است، و هر عکاس یک هنرمند است که از تخیل خود برای خلق یک اثر هنری زیبا استفاده می کند. یک هنرمند واقعی می تواند هر چیزی را به یک اثر هنری نفسگیر تبدیل کند. در آموزش عکاسی نسبتا کوتاه امروز، قصد داریم همین کار را انجام دهیم. ما با استفاده از یک کتاب و نور LED عکس های هنری زیبا خلق خواهیم کرد. شما با استفاده از دوربین گوشی موبایل هم می توانید از کتاب عکس هایی زیبا و رنگارنگ بگیرید، هر دوربینی جواب می دهد. پس در ادامه با ما همراه شوید.

ادامه مطلب

آموزش عکاسی از گل های کوچک و زیبا

بهار، زندگی دوباره طبیعت و فصل رویش دوباره بر شما لنزکی عزیز مبارک! نکات مختصر و مفید این آموزش عکاسی شما را برای عکاسی از گل های کوچک آماده می کند. سوژه عکاسی شما می تواند یک گل کوچک در طبیعت و یا گلی زیبا داخل گلدان در خانه باشد که اتفاقا دست شما را در نورپردازی بازتر می گذارد. به نظر می رسد که گرفتن یک عکس عالی از گل ها نباید سخت باشد، با این وجود بسیاری از عکاسان واقعا برای ثبت زیبایی آنها دچار مشکل می شوند. در این مقاله برخی از مهم ترین نکات مربوط به هنر عکاسی از گل های کوچک که می دانم را با شما مطرح خواهم کرد.

ادامه مطلب

چگونه تمرین عکاسی انتزاعی می تواند بر عکاسی شما تاثیر بگذارد

یکی از راه های خلق عکس های انتزاعی یا آبستره (Abstract)، زوم کردن یا نزدیک شدن به سوژه است. جزئیاتی که در فاصله دید عادی قابل دیدن نبود ممکن است به عنوان یک عکس انتزاعی جدا از شیء یا سوژه عکاسی شده پدیدار شوند. انتزاع اهمیت زیادی به جزئیات می دهد. طبیعتا چشمی که برای جزئیات ظریف آموزش دیده باشد، در سایر جنبه های عکاسی نیز مفید است. بله انتزاع نقش مهمی در گسترش مرزهای رسانه عکاسی داشته است. در این مقاله لنزک، به روش هایی که عکاسی انتزاعی می تواند الهام بخش رویکرد خلاقانه شما در تمام ژانرهای عکاسی باشد، نگاهی خواهیم انداخت.

ادامه مطلب

آموزش ۱۰ روش و نکته استفاده از زیبایی انعکاس ها در عکاسی

به عکاسی از انعکاس یا بازتاب ها علاقه دارید؟ عالیست چون این آموزش عکاسی، ۱۰ راه برای استفاده از انعکاس ها و نکاتی برای ایجاد جلوه های جدید در تصاویراتان به شما یاد می دهد. من طرفدار پر و پا قرص ایده های ساده ای هستم که اثرات فوری در عکاسی ایجاد می کنند. عکاسی موضوع گسترده ایست و یادگیری همه پیچیدگی های دوربینتان، عکاسی در مُد دستی، و همچنین پردازش می تواند گیج کننده به نظر برسد. اما روش های بسیار زیادی برای گرفتن عکس های شگفت انگیز وجود دارد، با استفاده از ایده هایی که بلافاصله عکس های جذابی برای شما ایجاد خواهند کرد. در این مقاله یاد می گیرید که چطور ایده ساده انعکاس ها می تواند یک پیچیدگی، زیبایی، و عمق شگفت انگیز به تصاویر شما ببخشد.

ادامه مطلب

آموزش عکاسی از انعکاس: سوژه، ایده و نکات بازتاب ها

انعکاس زمانی ایجاد می شود که نور از یک شیء بازتاب داده شود. در این آموزش عکاسی از انعکاس، شما عزیزان را برای گرفتن عکس های عالی از انعکاس ها آماده می کنیم. در ابتدا می گوییم که انعکاس یا بازتاب چیست و چگونه ایجاد می شود و چه سطوحی برای عکاسی انعکاس بهتر جواب می دهند. به شما سوژه و ایده عکاسی انعکاس می دهیم و چند نکته برای تقویت عکس های بازتابی شما مطرح می کنیم. اگر به عکاسی از انعکاس، در آب، شیشه، آینه یا هر سطح انعکاسی دیگری، علاقه مند هستید، مطالعه این مقاله لنزک را از دست ندهید.

ادامه مطلب