فرمت cr2

اگر مایلید تا از پاسخ ها به این پرسش از طریق ایمیل مطلع شوید، آن را دنبال یا Follow نمایید. لطفا جواب خود را در قسمت «به این سوال پاسخ دهید» بنویسید (تا کاربران دیگر بتوانند به آن امتیاز دهند).

سلام من وقتی با فرمت cr2 عکسو تو فتوشاپ باز میکنم اولش یه صفحه ویرایش رنگ عکس باز میشه ولی وقتی  با فرمت jpg باز میکنیم اون صفحه نمیاد از کجا میتونیم خودمون اون صفحرو بیاریم

3 پاسخ

سلام  منظور شما فرمت راو RAW    هست این فرمت  بسیار کارایی دارد و من برای عکاسی از منظره استفاده می کنم . در فتو شاپ زیاد با این فرمت کار نکردم ولی دوربین کانن خودش برنامه مخصوص ویرایش این فرمت داره بعد از اینکه نسب نمودی برروی کامپیوتر ایکونش تو دسکتاب ظاهر میشه بسیار عالی میشه باهاش کار انجام داد با همان فرمت حتی چاپ عکس هم انجام می دهد و یک خوبی هم دارد که میتوانی یک فایل جی پی جی هم از اون عکس داشته باشی . در پایان عکاسان حرفه ای اکثرا با این فرمت عکاسی می کنند چون دستت بازه برای ویرایش.

#1

سلام علیکم دوست عزیز اون برنامه camera filter RAW هست. وقتی عکس jpg رو باز کردید از منوی filter می‌تونید بهش دسترسی داشته باشید. یا از میانبر Shift + Ctrl + A  استفاده کنید.

#2

اگه فتوشاپ CC داشته باشید قسمت filter و بعد camera raw filter

#3

لطفا وارد شوید یا عضو شوید تا بتوانید پاسخ بدهید

دنبال کنندگان