بایگانی بر حسب دسته‌بندی نشده

۲۱ درس عکاسی پرتره از عکاسان بزرگ – قسمت دوم

من عکاسی پرتره را در کلاس درس، کتابخانه، یا کارگاه یاد نگرفتم. اکثر چیزهایی که من یاد گرفتم از مطالعه آثار قهرمانانم، تلاش برای فهمیدن این که چرا تصاویر آنها را دوست داشتم، و سپس پا گذاشتن در جای پای آنها، به دست آمده است. در این مقاله، من قصد دارم ۲۱ نکته، تکنیک، ترفند، و هک عکاسی که از ۲۱ نفر از آنها (مردان و زنانی که آنها را بزرگترین عکاسان پرتره در کل تاریخ می دانم) یاد گرفته ام را به شما ارائه دهم. در قسمت دوم و پایانی این مقاله، ۱۱ درس و نکته عکاسی مهم دیگر را می آموزید که می توانند در پیشرفت عکاسی شما تاثیرگذار باشند.

ادامه مطلب

۱۰ نکته عکاسی پرتره با چراغ های نئون

چراغ های نئون نور منحصر به فردی دارند که می تواند عکس های خیره کننده رنگارنگ و درخشان ایجاد کند. اما همین ویژگی هایی که باعث می شود برای چشم انسان جادویی به نظر برسند، می تواند عکاسی از آنها را نیز دشوار کند. در این مطلب ده نکته برتر برای گرفتن بهترین نتیجه از عکاسی پرتره با چراغ های نئون را با شما به اشتراک خواهم گذاشت.

ادامه مطلب

جادوی نور طبیعی: عکاسی هنگام گرگ و میش

یکی از زمان های مورد علاقه من برای عکاسی، گرگ و میش (twilight) است. به خصوص در فصل بهار و تابستان، فصولی که در آن نور در این موقع عصر در جادویی ترین حالت خود قرار دارد. من همیشه این ایده که عکاسی عالی در مرز ها اتفاق می افتد را دوست داشتم. گرگ و میش، زمان انتقال بین شب و روز، یک مرز است. اگرچه سطح نور کم از نظر تکنیکی می تواند چالش برانگیز باشد، اما پاداش کار از نظر کیفیت نور، ارزش آن را دارد. من به این زمان به عنوان «ساعت جادویی» فکر می کنم. شما ممکن است آن را با عنوان ساعت آبی نیز بشناسید، که به رنگ نور محیط با فرا رسیدن شب اشاره دارد. در ادامه آموزش به این سوال می پردازیم که گرگ و میش چیست و نکات عکاسی منظره و پرتره در گرگ و میش یا ساعت آبی را بررسی می کنیم.

ادامه مطلب

آموزش عکاسی از اسب ها: چگونه از اسب ها عکس بگیریم

بر کسی پوشیده نیست که اسب ها جزء باشکوه ترین حیوانات سیاره ما هستند یا حداقل این چیزی است که یک اسب سوار می گوید. قدرت محض، حرکات ظریف، یال ها و دم ابریشمی و نرم و یک روحیه لطیف خیلی زود ما را عاشق این مخلوقات می کنند. اما هنگام عکس گرفتن از اسبی که با سرعت در حال تاختن است یا یک پرتره ساده از چهره های زیبای آنها، ظرافت و زیبایی اسب می تواند به اشکالی شبیه یک کرگدن یا زرافه تبدیل شود. در این آموزش عکاسی برای شروع سفر عکاسی از اسب ها چند توصیه به شما می کنم.

ادامه مطلب

۸ عادت کوچک برای پیشرفت به سوی عکاسی حرفه ای در عرض یک سال

می خواهید بدانید چطور یک عکاس حرفه ای شوید؟ چگونه عکاس ماهری شوید؟ در عرض تنها یک سال؟ پس ادامه این مقاله لنزک را بخوانید. چون در این آموزش عکاسی من قصد دارم ۸ عادت کوچکی که در عرض یک سال عکاسی شما را به کل تغییر خواهند داد به شما ارائه دهم. این عادات، تغییرات کوچکی هستند که در نحوه عکس گرفتن شما ایجاد می شوند، و به تلاش زیادی نیاز ندارند.

ادامه مطلب

۵ ایده ساده برای عکاسی از اجسام بی جان

هیچ دستورالعمل کلی برای الهام گرفتن وجود ندارد. اما هر عکاس مجموعه ای از ترفندها و ایده ها برای شروع این روند دارد. بنابراین، اگر به دنبال یک جرقه الهام بخش برای عکاسی از اجسام بی جان خود می گردید و می خواهید چیز جدیدی را امتحان کنید، اما دقیقا نمی دانید چه چیزی، نگران نباشید. من در این آموزش عکاسی پنج ایده مطرح کرده ام که می توانید در جلسه بعدی عکاسی اجسام بی جان خود آنها را امتحان کنید. این ایده ها ساده، و متنوع هستند، و به هیچ تجهیزات پیچیده یا لوازم کمیابی نیاز ندارند. امیدوارم یکی از این ایده های عکاسی اشیای بی جان دقیقا همان چیزی باشد که شما به دنبالش هستید!

ادامه مطلب