دانلود کتاب آموزش انواع نورپردازی عکاسی پرتره با فلاش

نورپردازی در عکاسی پرتره اهمیت فراوانی دارد. اگر به دنبال یک کتاب آموزش نورپردازی هستید که خیلی خلاصه و ساده به شما بگوید برای گرفتن نمونه عکس های پرتره، هم در آتلیه و هم فضای باز، از چه تجهیزات و چیدمان نورپردازی ای (مثل فلاش، سافت باکس و…) استفاده شده، این کتاب دیجیتال PDF را در ادامه به رایگان دانلود نمایید. در این کتاب آموزش نورپردازی پرتره ۲۵ عکس پرتره آورده شده که برخی در فضای باز و برخی در آتلیه یا فضای بسته و همه با نور مصنوعی یا فلاش گرفته شده اند. در این راهنما برای هر عکس، تصویر چیدمان نورپردازی به صورت دیاگرام آورده شده که موقعیت سوژه، دوربین و تجهیزات نورپردازی را به شما نشان داده و سپس یک توضیح مختصر و مفید در مورد ایده، زوایا، تنظیمات و تکنیک نورپردازی داده شده است.

هر زمان ما روی دکمه شاتر کلیک می کنیم یک داستان می گوییم. کنترل نور در عکس هایمان می تواند به ما در بهتر گفتن داستان کمک کند. ما می توانیم به کمک نور به بیننده بگوییم به چه نگاه کند و یا چه چیزی را نادیده بگیرد. ما می توانیم با استفاده از نور، کاری کنیم که عکس به نظر بامزه، ترسناک، هیجان انگیز یا… بیاید. به عبارت دیگر، احساس عکس را تعیین کنیم.

لنزک: کتاب فوتوزار نیز ساختار مشابهی دارد، این کتاب شامل عکس ها در شاخه های مختلف عکاسی است و داستان و چگونگی گرفتن عکس را از زبان عکاس به شما آموزش می دهد. برای آشنایی بیشتر با کتاب آموزش عکاسی «فوتوزار» اینجا کلیک نمایید.

یک عکس یکسان با سه نورپردازی مختلف، می تواند سه داستان کاملا مختلف را روایت کند. اگر وقتی عکس می گیرید به نور فکر نکنید، در واقع دارید به شخص دیگری اجازه می دهید تصمیم بگیرد که داستان عکس شما چیست.

نورپردازی، به ویژه با فلاش و در یک محیط کنترل شده بسته مثل استودیو یا آتلیه عکاسی، یک ابزار قدرتمند در دستان عکاس است. ما پیش تر در سایت لنزک پیرامون اهمیت شناخت نور و اهمیت نورپردازی صحبت کرده ایم. حال قصد داریم یک کتاب آموزش نورپردازی در عکاسی پرتره معرفی کنیم که سناریو و چیدمان های نورپردازی با فلاش مختلفی را در بر داشته و می تواند یک راهنمای خوب برای ورود شما عزیزان به دنیای نورپردازی حرفه ای پرتره باشد.

بیشتر بیاموزید: راهنمای نورپردازی پرتره – ۲۴ چیدمان ضروری نورپردازی استودیویی

کتاب های آموزش نورپردازی در عکاسی فراوان هستند، اما مثل همیشه سادگی در عین مفید بودن این کتاب pdf ما را به خود جلب کرد. لطفا پس از مطالعه کتاب، که لینک دانلودش در ادامه آورده شده، ما را از دیدگاه خود مطلع سازید.

دانلود کتاب آموزش انواع نورپردازی عکاسی پرتره

لینک دانلود کتاب

لینک دانلود کتاب (گوگل درایو)

نویسنده: زک کم

برای مطالعه سایز آموزش های نورپردازی در عکاسی لنزک، از مقاله های برچسب «نورپردازی» سایت بازدید نمایید.

نظرات شما

 1. پژمان حاجی رضائی

  ۲۱ فروردین ۱۳۹۸

  بسیار مفید بود با تشکر

 2. محسن پیرنیا

  ۱۵ فروردین ۱۳۹۸

  سلام.
  سپاس بیکران.

 3. فاطمه

  ۱۴ فروردین ۱۳۹۸

  چرا اینقدر خوبین شما … !
  همش مطالب جدید
  همش مطالب خوب ، قابل فهم

  1. سامان نویسنده

   ۱۶ فروردین ۱۳۹۸

   سپاس فراوان از شما که برای ما و سایت خودتون لنزک انرژی مثبت ارسال می نمایید. براتون بهترین ها رو آرزومندم


لطفا نظرتان در مورد مطلب را در اینجا مطرح نمایید. اگر سوالی دارید، در بخش پرسش و پاسخ مطرح نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *