بایگانی بر حسب مقدماتی

اگر در حین خواندن مطالب با سوالی رو به رو شدید آن را در بخش «پرسش و پاسخ» لنزک مطرح نمایید.

آموزش استفاده از هیستوگرام دوربین در عکاسی منظره

از هیستوگرام دوربین خود استفاده کنید تا در هر نوری عکس های منظره خیره کننده بگیرید. شما با نگاه کردن به نمودار هیستوگرام عکسی که گرفته اید، می توانید از درست بودن نوردهی اطمینان حاصل کنید، و اگر نوردهی بیش از حد یا ناکافی بود با تغییر تنظیمات دوربین یک عکس دیگر بگیرید و به نوردهی صحیح برسید. در این آموزش عکاسی لنزک، کار با هیستوگرام دوربین هنگام گرفتن عکس های منظره را می آموزید. البته این آموزش هیستوگرام فقط مختص عکاسی منظره نیست، و می تواند شما عزیزان را با چیستی و چگونگی کارکرد هیستوگرام در عکاسی دیجیتال، نحوه تفسیر انواع شکل های نمودار هیستوگرام و نکات مفید تکمیلی آشنا کند. مطالعه این مقاله را به همه لنزکی های عزیز توصیه می کنیم، حتی اگر با هیستوگرام آشنایید بیایید این روز ها که وقت آزاد بیشتری داریم یک بار دیگر نکته هایش را مرور کنیم.

ادامه مطلب

آموزش عکاسی از بالا یا عکاسی کاملا مسطح – چگونه عکس های خود را از بقیه متمایز کنید

شما ممکن است در شبکه های اجتماعی با عکس های کاملا مسطحی که مستقیم از زاویه بالا به سمت سوژه گرفته شده اند مواجه شده باشید. عکاسی از بالا یا عکاسی کاملا مسطح (Flat lay photography)، که گاهی نمای چشم پرنده نیز نامیده می شود، در سال های اخیر بسیار محبوب شده و اگر این نوع عکس ها به درستی ثبت شوند، می توانند در اپلیکیشن هایی مانند اینستاگرام بدرخشند. سبک مسطح در انواع شاخه های عکاسی، به ویژه عکاسی از محصولات، غذا ها، نوزادان و عکس های تبلیغاتی کاربرد دارد. در این آموزش عکاسی لنزک با سبک کاملا مسطح بیشتر آشنا شده و نکات مفیدی درباره این نوع عکاسی می آموزید.

ادامه مطلب

۱۰ مقاله برتر آموزش عکاسی در خانه

در این مطلب ۱۰ مقاله برتر «عکاسی در خانه» سایت لنزک را تا آغاز سال ۹۹ به شما عزیزان معرفی می کنیم. آب و هوای بد، حوصله نداشتن یا مثل این روز ها شیوع ویروس کرونا، می توانند دلایلی برای خانه ماندن باشند – اما در خانه نیز فرصت های عالی و زیادی برای عکاسی و تمرین عکاسی وجود دارد. در این مطلب لنزک شماری از بهترین مقالات و ویدیو های لنزک را، برای اوقاتی که به هر دلیل می خواستید در منزل عکس بگیرید، به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم. نکات آموزشی، ترفند ها و ایده هایی برای عکاسی در خانه.

ادامه مطلب

آموزش عکاسی: چگونه با استفاده از یک کتاب عکس های زیبا و هنری خلق کنیم

عکاسی یک هنر است، و هر عکاس یک هنرمند است که از تخیل خود برای خلق یک اثر هنری زیبا استفاده می کند. یک هنرمند واقعی می تواند هر چیزی را به یک اثر هنری نفسگیر تبدیل کند. در آموزش عکاسی نسبتا کوتاه امروز، قصد داریم همین کار را انجام دهیم. ما با استفاده از یک کتاب و نور LED عکس های هنری زیبا خلق خواهیم کرد. شما با استفاده از دوربین گوشی موبایل هم می توانید از کتاب عکس هایی زیبا و رنگارنگ بگیرید، هر دوربینی جواب می دهد. پس در ادامه با ما همراه شوید.

ادامه مطلب

آموزش عکاسی از گل های کوچک و زیبا

بهار، زندگی دوباره طبیعت و فصل رویش دوباره بر شما لنزکی عزیز مبارک! نکات مختصر و مفید این آموزش عکاسی شما را برای عکاسی از گل های کوچک آماده می کند. سوژه عکاسی شما می تواند یک گل کوچک در طبیعت و یا گلی زیبا داخل گلدان در خانه باشد که اتفاقا دست شما را در نورپردازی بازتر می گذارد. به نظر می رسد که گرفتن یک عکس عالی از گل ها نباید سخت باشد، با این وجود بسیاری از عکاسان واقعا برای ثبت زیبایی آنها دچار مشکل می شوند. در این مقاله برخی از مهم ترین نکات مربوط به هنر عکاسی از گل های کوچک که می دانم را با شما مطرح خواهم کرد.

ادامه مطلب

آموزش ۱۰ روش و نکته استفاده از زیبایی انعکاس ها در عکاسی

به عکاسی از انعکاس یا بازتاب ها علاقه دارید؟ عالیست چون این آموزش عکاسی، ۱۰ راه برای استفاده از انعکاس ها و نکاتی برای ایجاد جلوه های جدید در تصاویراتان به شما یاد می دهد. من طرفدار پر و پا قرص ایده های ساده ای هستم که اثرات فوری در عکاسی ایجاد می کنند. عکاسی موضوع گسترده ایست و یادگیری همه پیچیدگی های دوربینتان، عکاسی در مُد دستی، و همچنین پردازش می تواند گیج کننده به نظر برسد. اما روش های بسیار زیادی برای گرفتن عکس های شگفت انگیز وجود دارد، با استفاده از ایده هایی که بلافاصله عکس های جذابی برای شما ایجاد خواهند کرد. در این مقاله یاد می گیرید که چطور ایده ساده انعکاس ها می تواند یک پیچیدگی، زیبایی، و عمق شگفت انگیز به تصاویر شما ببخشد.

ادامه مطلب