بایگانی بر حسب مقدماتی

اگر در حین خواندن مطالب با سوالی رو به رو شدید آن را در بخش «پرسش و پاسخ» لنزک مطرح نمایید.

با تغییر نقطه دیدتان، ترکیب بندی خود را بهبود بخشید

قوانین، دستورالعمل ها، پیشنهادات، و ایده های زیادی در مورد یک ترکیب بندی عکاسی خوب وجود دارد. هر کسی زیبایی شناسی و طرز نگاه خاص خود را دارد، و پیدا کردن راهتان از میان تمام اطلاعات موجود به سمت مفهومی که برای شما جواب دهد، می تواند دشوار باشد.

ادامه مطلب

آموزش تنظیمات پایه در Adobe Camera Raw برای مبتدیان

فایل های RAW در داخل دوربین پردازش نمی شوند، که به این معنی است که آنها در واقع مقدار عظیمی داده های خام هستند که شما باید به آنها شکل دهید. آنها را مانند مواد خام موجود در طبیعت در نظر بگیرید، که منتظرند تا برای اهداف مختلف مورد استفاده قرار گیرند. در دنیای تکنولوژی، هرچه فایل داده های شما بزرگتر باشد، گزینه های بیشتری خواهید داشت.

ادامه مطلب

۳ اصل عکاسی عالی | چگونه به چشم چیزی را که می خواهد بدهیم

«شما نگاه واقعا خوبی دارید!». این تعریفی است که به هر عکاسی گفته می شود، و نشان می دهد که آنها ذاتا قادرند چیزهایی را ببینند که دیگران نمی بینند. تایلر ویرکن (Tyler Wirken) این ستایش را رد می کند؛ او سخت کار کرده است تا بتواند چیزی را که اکنون می بیند، ببیند. تایلر می گوید، «من مغزم را برای تفسیر هر چیز به شیوه ای متفاوت آموزش داده ام»، و پس از آن از هنری کارتیه-برسون (Henri Cartier-Bresson) نقل قول می کند: «عکاسی چیزی جز رضایت چشم نیست».

ادامه مطلب

۱۰ تکنیک ژست دهی پایه برای پرتره های فاین آرت

در عکاسی پرتره، ژست دهی المان کلیدی است که عکس عالی را از خوب متمایز می کند. تمام تجهیزات آخرین مدل، خلاقیت، نورپردازی و مدل های زیبا در جهان نیز نمی توانند پرتره های شما را نجات دهند، اگر نکات اولیه در مورد ژست دهی را ندانید. عکاس مفهومی بروک شادن، در دوره آموزشی خود با نام «بر هنر خود مسلط شوید»، ۱۰ مورد از تکنیک های اصلی ژست دهی خود را بیان می کند تا به شما کمک کند ظاهری را که می خواهید در هر پرتره یا عکس فاین آرت به دست آورید.

ادامه مطلب

آموزش عکاسی منظره خلاقانه با حرکت عمدی دوربین

بسیاری از موقعیت های عکاسی وابسته به محکم و ثابت نگه داشتن دوربین تا حد ممکن در طول نوردهی برای تصاویر واضح و شارپ هستند. شما ممکن است سخت تلاش کرده باشید تا دست خود را ثابت نگه دارید و احتمالا از سه پایه، ریموت کنترل شاتر یا تثبیت کننده تصویر برای کاهش ریسک لرزش دوربین استفاده کرده اید. اما آیا بی حرکت نگه داشتن دوربین همیشه چیز خوبی است؟ گاهی اوقات، چرا کمی بی پروا عمل نکنیم، در حالیکه شاتر باز است دوربین خود را حرکت دهید، و انواع فرصت های خلاقانه ای که این کار به شما به عنوان یک عکاس ارائه می دهد را کشف کنید.

ادامه مطلب