بایگانی بر حسب مقدماتی

اگر در حین خواندن مطالب با سوالی رو به رو شدید آن را در بخش «پرسش و پاسخ» لنزک مطرح نمایید.

تسلط بر هنر ترکیب بندی: ۱۱ عکس برتر کلاس

یک عکس عالی نه تنها توجه شما را به خود جلب می کند، بلکه آن را حفظ می کند. یک راه برای اطمینان از این که نگاه کردن به عکس شما غیر قابل مقاومت باشد، این است که یک ترکیب بندی مسحور کننده داشته باشید. عکاس حیات وحش ایان پلنت (Ian Plant) در کلاس «جریان بصری: تسلط بر هنر ترکیب بندی» سایت ۵۰۰px، عکاسان را به چالش کشید تا با شناسایی المان های طراحی مانند اَشکال، خطوط هدایتگر، پیش زمینه، و فضای منفی برای ایجاد ترکیب بندی های پویا، فراتر از قانون یک سوم فکر کنند.

ادامه مطلب

سه المان کلیدی هر عکس

امروز، من می خواهم در مورد سه المان کلیدی ای صحبت کنم که فکر می کنم هر عکسی که ما می گیریم را تشکیل می دهند. البته اینها تنها المان های موجود نیستند، اما من فکر می کنم که از همه مهم تر هستند. اگر شما ترکیب بندی، نور، و لحظه گرفتن عکس را در نظر بگیرید، در مسیر خود برای ایجاد یک عکس موفق خوب پیش خواهید رفت.

ادامه مطلب

۷ اشتباه رایج که هر کسب و کار عکاسی باید از آن اجتناب کند

همه اشتباه می کنند. هنگام رشد کسب و کار عکاسیتان، شما بیشتر از آنچه که بتوانید حساب کنید اشتباه خواهید کرد – و در آینده وقتی بعضی از آنها را به یاد می آورید، اعصابتان به هم می ریزد. اشتباهات همه بخشی از روند کار هستند. اما بخشی از کار عکاسی هم این است که بفهمید چطور این اشتباهات را به حداقل برسانید، به خصوص آنهایی که می توانند شما را در مسیرتان به عقب برگردانند. از همکاران خود یاد بگیرید تا بتوانید از اشتباهات آنها اجتناب کنید.

ادامه مطلب

۴ المان کلیدی برای عکاسی منظره قوی تر

اگر شما هم مثل من هستید و عاشق عکاسی منظره اید، احتمالا تعجب می کنید که چطور عکاسان مشابه می توانند عکس های زیبایی از چشم انداز کوه های بزرگ یا تصاویر سیاه و سفید باورنکردنی از تپه ها و دره ها بگیرند. به نظر می رسد که آنها یک فرمول مخفی برای «به دست آوردن شانس» دارند. آیا تا به حال در مورد این که روند ایجاد یک عکس منظره قوی چگونه است، فکر کرده اید؟ به تکنیک ها، ترکیب بندی، زمان بندی، و ابزارهای آن؟ در این مقاله لنزک به آن ها خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب

۸ نکته آموزشی – چگونه با تصاویر خود داستان سرایی کنید

خب، شما به اندازه کافی در مورد ترکیب بندی و نورپردازی یاد گرفته اید که مردم در مورد تصاویر شما صحبت کنند. این عالی است. همچنین، شما می توانید در اینستاگرام آنقدر توجه آنها را جلب کنید که دکمه قلب را فشار دهند. فوق العاده است! اما گام منطقی بعدی چیست؟ چطور می توانید افراد را بیش از چند ثانیه علاقه مند نگه دارید؟ در این آموزش لنزک یاد بگیرید چگونه با تصاویر خود داستان سرایی کنید.

ادامه مطلب