بایگانی بر حسب پروژه های عکاسی

۳۷ تمرین عکاسی عملی برای الهام بخشیدن مجدد به شما و پیشرفت در عکاسی

یکی از سخت ترین کارها در عکاسی با انگیزه ماندن و الهام گرفتن است. من می دانم که شخصا بارها در عکاسی به «بن بست» رسیده ام. گاهی اوقات امتحان کردن تمرین های عکاسی مختلف خوب است، تا خودتان را از منطقه امنتان بیرون بکشید، یک روش جدید را امتحان کنید، و عمل کنید. تنها نشستن و فکر کردن در مورد عکاسی، عکاسی شما را بهبود نخواهد بخشید. شما تنها با عکس گرفتن، یا انجام کاری عملی می توانید جرقه اشتیاق خود را دوباره روشن کنید. در این مطلب لنزک ۳۷ تمرین عکاسی به شما معرفی خواهیم کرد که امیدواریم به پیشرفت عکاسی شما کمک کنند.

ادامه مطلب

مقاله تصویری از چاه های نفتی بمباران شده عراق – عکاسی خبری با سبک متفاوت

در ماه اکتبر، جویی ال از طرف سازمان مردم نهاد آکسفام (Oxfam) به شهر قیاره در عراق سفر کرد. وی برای انجام این پروژه عکاسی سه پیشنهاد کار تجاری را رد کرد زیرا معتقد است که کارهایی از این دست که باعث ایجاد تغییر در مردم می شوند، دلیل اصلی علاقه مند شدن وی به عکاسی اند. این مقاله تصویری (photo essay) که برای ایجاد آگاهی در رابطه با این تراژدی انسانی و محیط زیستی در نشریه ها و سایت این سازمان مردم نهاد به چاپ رسید، و در شبکه های تلویزیونی مختلف نمایش داده شد، توجه های زیادی را به خود جلب کرده است. جویی برای جلب توجه بیشتر مردم و رسانه ها پیشنهاد ترکیب تصویر برداری هوایی و عکاسی پرتره را برای ثبت این روایت تصویری مطرح می کند که از عکاسی خبری (photojournalism) سنتی و معمول متفاوت است. در ادامه این مطلب لنزک، زیر مجموعه عکاسی خبری یا فتوژورنالیسم، از شما عزیزان برای مطالعه مصاحبه پتاپیکسل با جویی ال و تماشای شماری از عکس های این داستان تصویری از چاه های نفتی بمباران شده عراق دعوت می کنیم.

ادامه مطلب

پروژه عکاسی: عکس های خلاقانه ماکرو از وسایل آشپزخانه

عکاس برزیلی آندره اکسنستاین (Andre Occenstein) در پروژه عکاسی خود سعی دارد پرسپکتیو های غیر معمول و جدیدی را از اشیاء و لوازم معمولی آشپزخانه به تصویر بکشد. جدیدترین مجموعه عکس این هنرمند، لوازم آشپزخانه را با کلوزآپ هایی خلاقانه به نمایش گذاشته است که در این مطلب لنزک از شما عزیزان برای تماشای این عکس ها دعوت می کنیم.

ادامه مطلب

عکس‌کاوی #۱۰: عکاسی از شکار یک ماهی تیرانداز داخل آکواریوم

این یک ماهی تیرانداز (archerfish) از آسیاست. این ماهی های شگفت انگیز به طور غیرمعمول از حشرات زمینی تغذیه می کنند. روش شکار طعمه منتخب آنها حتی منحصر به فردتر است: آنها یک جریان سریع و قدرتمند از آب دهانشان را به سمت غذای خود پرتاب می کنند و با ضربه این جریان، طعمه را از روی شاخ و برگ آویزان به داخل آب انداخته، و بلافاصله آن را می بلعند! استیو گتل (Steve Gettle) طی یک پروژه عکاسی ۲ ماهه تصمیم گرفت تا از این ماهی با فلاش سریع عکاسی کند. در این شماره از عکس کاوی لنزک، استیو مرحله به مرحله عکاسی اش را شرح داده است.

ادامه مطلب

پروژه عکاسی: پرتره های افراد بی خانمان و رویاهای قدیمی آنها

عکاس مقیم سانفرانسیسکو هوریا مانولاش (Horia Manolache)، برای پروژه عکاسی جدید خود با نام «شاهزاده و گدا»، با افراد بی خانمان ارتباط برقرار کرده، داستان های آنها را شنیده، و دو پرتره از هر یک از آنها گرفته است: پرتره اول آنها را همانطور که در حال حاضر هستند نشان می دهد، و پرتره دوم آنها را در زندگی یا شغلی که زمانی رویای آن را در سر داشتند، به تصویر می کشد. در ادامه این مطلب لنزک، شما عزیزان را با این پروژه عکاسی خیر خواهانه و زیبا بیشتر آشنا خواهیم کرد.

ادامه مطلب

پروژه عکاسی انطباق: عکس های از دنیس چریم

عکاس اهل مادرید دنیس چریم (Denis Cherim) دید خوبی برای ثبت عکس هایی با زمانبندی منحصر به فرد دارد. دنیس در پروژه عکاسی اش با نام «پروژه انطباق» عکس هایی می گیرد که به خوبی همگام شده اند (یا تراز شده هستند) تا ترکیب بندی ها و یا مجاورت های جالبی را به وجود آورد. در ادامه این مطلب لنزک، شاهد شماری از عکس های پروژه جالب توجه دنیس خواهید بود.

ادامه مطلب