عکاسی نقاشی با نور ماهرانه قو هایی زیبا روی دریاچه

هانو هوتامو (Hannu Huhtamo)، عکاس نقاشی با نور فنلاندی، پشت صحنه جذابی از نحوه عکس گرفتن از قوهای نورانی شناور روی یک دریاچه را به اشتراک گذاشته است. در این مطلب شاهد ویدیو پشت صحنه عکاسی از قوهایی هایی خواهید بود که ماهرانه بر روی یک دریاچه با نور نقاشی شدند.

هوتامو یک عکاس اهل هلسینکی است که از سال ۲۰۰۸ هنر نورپردازی و عکاسی با نوردهی طولانی را با هم ترکیب کرده است. عکس های نقاشی با نور پیچیده او بیش از یک دهه است که توجه کاربران اینترنتی را به خود جلب کرده و در نمایشگاه های سراسر جهان به نمایش گذاشته شده است.

اگرچه درصد زیادی از آثار هوتامو نقاشی های انتزاعی با نور در مناظر مختلف را نشان می دهد، اما هوتامو در ترسیم سوژه های قابل تشخیص تر با نور نیز مهارت دارد، همانطور که عکس قو با عنوان «آرامش» ثابت می کند.

این ویدئوی ۵۶ ثانیه ای که توسط همسر هوتامو، سنا، گرفته شده است، نشان می دهد که او چگونه هر قسمت از قوها را به دقت با انواع مختلف نور نقاشی می کند:


دانلود

اگرچه از هر دوربینی که از زمان های نوردهی طولانی یا نامحدود پشتیبانی می کند، می توان برای عکاسی نقاشی با نور استفاده کرد، اما عکاسان نقاشی با نور معمولا تا وقتی که یک نوردهی طولانی کامل شود به آنچه خلق کرده اند نگاه نمی کنند – استفاده هوتامو از یک دوربین Olympus به او این امکان را می دهد تا همانطور که در حال نقاشی با نور است، پیشرفت عکس را در پیش نمایش زنده ببیند.

هوتامو در فیس بوک می نویسد: «دوربین های Olympus یک ویژگی منحصر به فرد به نام مُد کامپوزیت زنده (Live Composite) دارند که به شما اجازه می دهد تا زمان نوردهی اولیه را تنظیم کنید و سپس دوربین بلافاصله چند فریم (نوردهی) را در یک تصویر انباشت می کند. من لباس های مشکی می پوشم و در طول نوردهی دائما در حال حرکت هستم. اگر در یک موقعیت ثابت بمانم، شبح من دیده می شود».

«با کامپوزیت زنده همچنین می توانید از تصاویر زیاد نوردهی شده اجتناب کنید. دوربین تنها در صورتی متوجه تغییرات نور می شود که فریم بعدی قسمت های روشن تری نسبت به فریم قبلی داشته باشد. بدون فتوشاپ یا هرگونه پس پردازشی، عکسی که مستقیما از دوربین بیرون آمده است».

این عکس در دریاچه سایما در جنوب شرقی فنلاند در شب ۲۶ ژوئیه گرفته شده است.

عکاس می نویسد: «من فقط باید در مقابل این صحنه شگفت انگیز کمی با نور نقاشی می کردم. پشه ها اطرافم را گرفته بودند و بچه ماهی های کوچک همانطور که با پای برهنه در آب ایستاده بودم، نوک انگشتان پایم را گاز می گرفتند».

علاوه بر نقاشی با نور، Olympus همچنین پیشنهاد می کند که از کامپوزیت زنده برای آتش بازی، رد ستارگان، حرکت ابرها، رعد و برق، و پس زمینه پرتره نیز استفاده کنیم. اگر به ویژگی منحصر به فرد کامپوزیت زنده Olympus علاقه مند هستید، می توانید آن را در اکثر دوربین های جدید این برند در رده های OM-D، PEN، و TOUCH پیدا کنید.

شماری از عکس های نقاشی با نور دیگر از این هنرمند

وب سایت عکاس – Hannu Huhtamo

نویسنده: مایکل ژانگ (MICHAEL ZHANG)

نظرات شما

  1. محسن پیرنیا

    ۱۳ شهریور ۱۴۰۰

    سلام.
    شاید کیهان جایی به آخر برسه و انتها داشته باشه، اما خلاقیت هیچ انتهایی نداره!
    واقعا فوق العاده بود!


لطفا نظرتان در مورد مطلب را در اینجا مطرح نمایید. اگر سوالی دارید، در بخش پرسش و پاسخ مطرح نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *