چگونه از انعکاس داخل چشم عکس بگیریم

در این آموزش گام به گام ساده لنزک به شما خواهیم گفت که چگونه از انعکاس داخل چشم عکس بگیرید!

این یک پروژه عکاسی بسیار ساده است که انجام آن تنها چند دقیقه زمان می برد، اما نتیجه فوق العاده زیبایی دارد. اگر قبلاً از چشم عکس ماکرو گرفته اید می دانید که گرفتن چنین عکسی چقدر جذاب است، در عین حال می توانید با اضافه کردن سمبل یک شهر به صورت انعکاس درون چشم کار را جذاب تر هم بکنید.

نه تنها این عکس بسیار جذاب تر خواهد بود، بلکه اگر برای انعکاس از یک نماد شهری استفاده کنید مفهوم خاصی هم به عکس اضافه می کنید.

نکته ای که در گرفتن چنین عکسی باید به آن توجه کنید این است که باید نمادی انتخاب کنید که شکل مشخصی داشته باشد، و آن را به درستی در مقابل آسمان روشن قرار دهید، چرا که در چنین شرایطی انعکاس واضح تر و تمیز تری در چشم خواهید داشت.

اگر آسمان آبی است، هر چه بیشتر باشد بهتر است. در این عکس ما انعکاس برج Beckford در نزدیکی Bath را روی چشم انداخته ایم.

برای عکاسی از انعکاس داخل چشم چه تنظیماتی روی دوربین انجام دهیم

۱

نزدیک شوید

لنز ماکرو برای گرفتن این عکس الزامی است. ما از لنز Nikkor 105mm f/2.8 Micro استفاده کرده ایم، که مقدار بزرگنمایی یک به یک دارد. این بدین معنی است که با فوکوس روی جسم هم اندازه سنسور و قرار دادن کل آن در کادر، کل سنسور پوشانده می شود، یا به عبارت ساده تر هیچ بزرگنمایی انجام نشده و جسم با اندازه واقعی آن در عکس ظاهر می شود!

۲

دیافراگم را تنظیم کنید

سپس، مد عکاسی دوربین را روی حالت Aperture Priority (اولویت با دیافراگم) قرار دهید و مقدار دیافراگم مناسب را انتخاب کنید. دیافراگمی نزدیک به f/13 می تواند مناسب باشد. فقط مطمئن شوید که دوربین سرعت شاتر مناسبی برای گرفتن دوربین با دست در نظر گرفته است، اگر سرعت شاتری که دوربین انتخاب کرده پایین است، می توانید با بالا بردن ISO تا ۲۰۰ یا ۴۰۰ جبران نوردهی کنید تا دوربین سرعت شاتر سریعتری انتخاب کند.

۳

موقعیت خود را مشخص کنید

خودتان را بین سوژه و نماد شهری که می خواهید انعکاس آن روی چشم سوژه بیفتد، قرار دهید، و طوری زاویه خود و صورت سوژه را قرار دهید که انعکاس نماد شهری روی چشم سوژه بیفتد، حال تا جایی که می توانید به چشم سوژه نزدیک شوید، به اندازه ای که بتوانید روی چشم او فوکوس کنید. بهتر است به صورت رگباری عکس بگیرید تا بتوانید یک عکس خیلی خوب در بین عکس ها بدست بیاورید.

م

منبع

برگرفته از: Digital camera world

نظرات شما

  1. صیادی

    ۲۰ آذر ۱۳۹۴

    عالی. ممنونم.
    فقط من دنباله طراحی از چنین چیزی هستم شما نمیتونید کمکی بکنید؟


لطفا نظرتان در مورد مطلب را در اینجا مطرح نمایید. اگر سوالی دارید، در بخش پرسش و پاسخ مطرح نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *