یک شبیه ساز دوربین DSLR ساده برای یادگیری عکاسی در مُد دستی

یک طراح و تصویرگر انگلیسی به نام سایمون رابرتس (Simon Roberts)، ابزاری بسیار ساده و به درد بخور برای عکاسان تازه کار درست کرده است که «نقشه عکاسی» نام دارد و به کاربر این امکان را می دهد که با تنظیمات مُد دستی (Manual) دوربین های DSLR بیشتر آشنا بشود. در ادامه این مطلب کوتاه لنزک شما عزیزان را با این شبیه ساز دوربین DSLR بیشتر آشنا خواهیم کرد.

در قسمت «درباره ما» وب سایت، سایمون توضیح داده است که «بخش اعظم کار من استفاده از طراحی و انیمیشن برای درست کردن یک توضیح ساده برای مسائل پیچیده است» و این ابزار نقشه عکاسی نیز با همین رویکرد تولید شد. اگر چه این ابزار تنها شبیه ساز دوربین های دیجیتال نیست ولی از رویکرد جالب سایمون نسبت به طراحی و انیمیشن بهره مند است.

وقتی که این شبیه ساز را باز می کنید، در یک طرف صحنه ای که قرار است از آن عکاسی کنید را مشاهده می کنید و در طرف دیگر، آخرین عکسی که به کمک شبیه ساز گرفته اید را مشاهده خواهید کرد. در زیر این بخش، تنظیمات مختلف دوربین و همچنین اسلایدری برای کنترل زمان روز و میزان نور محیط را خواهید یافت.

اسلایدر آخر که به شما این امکان را می دهد که از تاریکی مطلق به ظل آفتاب صحنه را تغییر دهید، بخش مورد علاقه ماست.

همین جزئیات کوچک است که این شبیه ساز دوربین DSLR را از بقیه جدا می کند و واقعا باید احسنت بگوییم به طراح این کار. نه تنها شما می توانید که نور محیط را کنترل کنید، بلکه تغییر دادن اسلایدر های مختلف، به صورت واکنشگرا باعث ایجاد تغییرات در صحنه می شوند. چیزهایی مانند نویز، عمق میدان و باز و بسته شدن شاتر، به صورت زنده، پیش از گرفتن عکس در بخش مربوط به خودشان قابل رویت هستند.

از طریق این لینک میتوانید به تمام این امکانات دسترسی پیدا کنید:

http://photography-mapped.com/interact.html

سپاس ویژه از مترجم میهمان: آقای سامان شریعتی (صفحه اینستاگرام).

م

منبع

برگرفته از: petapixel

نظرات شما


لطفا نظرتان در مورد مطلب را در اینجا مطرح نمایید. اگر سوالی دارید، در بخش پرسش و پاسخ مطرح نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *