۳ ایده عکاسی خلاقانه

«برای عادت دادن مردم به نگاه از زوایای جدید، لازم است از سوژه های روزمره و آشنا، از زوایای دید متفاوت و موقعیت های غیرعادی عکس گرفته شود» – الکساندر روچنکو. در این مطلب لنزک ۳ ایده عکاسی خلاقانه را با شما عزیزان به اشتراک می گذاریم.

۱

جستجوگر باشید

به دنبال چهره ها یا شاخه های شکل دست در درختان، کشورها در پیاده روهای ترک خورده، ابر در قهوه و … باشید. ویرایش عکس را به گونه ای انجام دهید که موردی که یافته اید را برجسته تر کند. (بریدن، ایزوله کردن المان ها و …)

دوور اثر کریستوفر یوهانسون

روح در حال محو شدن اثر ارنی باتن

برای اینکه تاثیر پردازش عکس جهت برجسته تر کردن پروژه دوور اثر کریستوفر یوهانسون و روح در حال محو شدن اثر ارنی باتن را ببینید – تصاویر فوق. عکس هایی از ظروف آشپزی و لیوان ها، پردازش شده جهت شبیه کردن آنها به سیارات.

بیشتر بیاموزید: پاریدولیا چیست و چگونه می توان از آن در عکاسی استفاده کرد

۲

با استفاده از عمق و فضا بیننده را سردرگم کنید

بیننده را با اغراق در میزان عمق یا از بین بردن عمق، یا گیج کردن حس فضایی شان در صحنه، سردرگم کنید. موارد زیر را امتحان کنید:

تنظیمات را تغییر دهید

سعی کنید تصویری که از صحنه می سازید، با حالتی که چشمان ما مشاهده می کند، متفاوت باشد. برای این کار می توانید اندازه دیافراگم را بیش از حد بزرگ یا کوچک کنید.

لنزتان را تغییر دهید

برای ایجاد افکت های جالب، از یک لنز فیش آی یا تیلت شیفت استفاده کنید و یا لنزهایی با فاصله کانونی زیاد و کم برای حذف یا بزرگنمایی در عمق میدان بکار بگیرید.

موقعیتتان را تغییر دهید

زوایای جدید را امتحان کنید. دوربینتان را اندکی بچرخانید، به سمت بالا یا پایین نشانه بروید یا به طور کامل زوایای قبلی را دگرگون کنید

در عکس بالا فوکوس بر روی درخت بزرگ انجام شده و سپس زاویه دوربین اندکی رو به بالا چرخانده شده تا شاخه های بالای سر و پشت عکاس وارد کادر شوند. نتیجه: حسی که درختان بالایی در حال افتادن به درون صحنه هستند.

۳

عکاسی از پا هایتان حین پیاده روی

پیاده روی کنید و از هر سطحی که پایتان را بر روی آن می گذارید، مانند چمن، آسفالت، چوب، شن، بتن و … عکاسی کنید. برخی از موارد جذاب را به عنوان پس زمینه برای عکس پرتره در نظر بگیرید (البته اگر سوژه ای دارید که مایل باشد با خوابیدن بر روی زمین اندکی خاکی شود!).


لطفا نظرتان در مورد مطلب را در اینجا مطرح نمایید. اگر سوالی دارید، در بخش پرسش و پاسخ مطرح نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *