۷ حقه و نکته برای عکاسی بهتر در سفر

در این مطلب لنزک قصد داریم ۱۴ نکته را به شما یاد دهیم که با استفاده از آنها اشتباهات عکاسی در سفر را از بین ببرید و عکس های خلاقانه تر و بهتری در سفر های خود بگیرید.

۱

عکاسی را از پرواز شروع کنید

عکس های سفر خود را از لحظه پرواز شروع کنید، دوربین را با خود به داخل هواپیما ببرید و با نشستن کنار پنجره عکاسی را شروع کنید. اگر خوش شانس باشید ممکن است منظره زیبایی از مقصد خود را بتوانید از آسمان ببینید. دوربین را تا جایی که می توانید به پنجره نزدیک کنید و از منظره بیرون عکس بگیرید.

۲

خودتان را در پیدا کردن زاویه های جدید بیازمایید

سختی ای که در عکاسی از مکان های تازه با آن رو به رو هستید نشناختن آن مکان است، بنابراین باید تلاش بیشتری کنید تا نقطه قوت آن مکان برای عکاسی را پیدا کنید.

یکی از راه های مقابله با این مشکل نگاه کردن به آن مکان از ارتفاعات است، طوری که نگاهی مانند یک پرنده به آن منطقه داشته باشید.

به دنبال بالکن یا پنجره خانه هایی باشید که فکر می کنید بتوانید به آنها دسترسی داشته باشید، و از خود بپرسید که آیا می توانید بالا تر از این هم بروید و از ارتفاعی بالاتر به آن مکان نگاه کنید.

۳

بهترین مکان ها را برای عکاسی در ساعات طلایی پیدا کنید

در مسافرت های خانوادگی این که بتوانید در زمانی که می خواهید از خانواده جدا شوید و عکس بگیرید، کار سختی است.

یک راه حل این است که در وسط روز دوربین را کنار بگذارید و با خانواده باشید، در این زمان خورشید در بالاترین مکان خود قرار دارد و نور آن برای عکاسی چندان مناسب نیست.

به جای آن، سعی کنید صبح زود قبل از بیدار شدن خانواده به عکاسی بپردازید و برای صبحانه به آنها ملحق شوید.

معمولاً درست بعد از طلوع بهترین نور ممکن برای عکاسی را خواهید داشت، چرا که خورشید پایین است و نور ملایم و رنگ گرمی دارد، و سایه های بهتری هم ایجاد می کند. سعی کنید در طول روز مکان هایی که برای عکاسی مناسبند را پیدا کنید تا صبح زود برای عکاسی به آن مکان ها بروید.

غروب خورشید هم زمان خوبی برای عکاسی است، در این زمان هم می توانید زمانی که بقیه خانواده مشغول آماده شدن برای بیرون رفتن هستند به مکانی که از قبل انتخاب کرده اید بروید و عکاسی کنید.

اگر در یک سفر یک روزه هستید، مطمئن شوید که در هنگام غروب خورشید در بهترین مکان ممکن قرار دارید، سعی کنید در ارتفاعات باشید چرا که در ارتفاعات گزینه های بیشتری برای عکاسی خواهید داشت.

۴

فیلتر UV را بردارید

وقت سفر، عاقلانه است که با گذاشتن فیلتر UV از شیشه لنز محافظت کنید. ولی حواستان باشد اگر خواستید با سرعت شاتر پایین عکس بگیرید فیلتر را بردارید چرا که ممکن است در سرعت شاتر پایین، این فیلتر باعث نشان داده شدن نور به صورت هاله هایی شود که عکس شما را خراب می کند.

۵

از غذاهای محلی عکس بگیرید

همانقدر که عکس یک شهر نمایانگر معماری آن شهر است، عکس از غذای محلی هم بیانگر آن کشور است. وقتی می خواهید غذا بخورید وقت بگذارید به منو نگاه کنید. غذایی که می تواند بهترین عکس را داشته باشد انتخاب کنید، و برای بشقاب غذایی که سفارش داده اید یک پس زمینه خوب انتخاب کنید و از آن عکس بگیرید.

۶

به دنبال جزئیات شیشه کاری باشید

کلیساهای بزرگ دنیا با معماری بسیار جذابشان انسان را به سمت خود می کشند، یک قسمت این معماری زیبا شیشه های نقاشی شده ایست که سوژه بسیار خوبی برای عکاسی هم هست. معمولاً این شیشه ها آنقدر روشن هستند که لازم نیست نگران استفاده از سه پایه باشید و می توانید به راحتی با دست از این شیشه ها عکس بگیرید.

برای اینکه مشکلی در عکاسی از این شیشه ها ایجاد نشود، کادر را طوری تنظیم نکنید که قسمت زیادی از دیوار هم درون کادر باشد، در این صورت یا شیشه بیش از حد روشن می شود و یا دیوار کاملاً سیاه در عکس ثبت می گردد. روی شیشه زوم کنید و کل کادر خود را با شیشه پر کنید.

۷

آیا واقعاً به سه پایه نیاز دارید؟

آیا در سفر هم سه پایه خود را با خود می برید؟ اینکه بتوانید در شب و زمانی که نور کمتری وجود دارد عکس های خوبی بگیرید امکان خوبی است که می تواند موقعیت های عکاسی شما را بالا ببرد. اگر چه با در دست گرفتن دوربین هم می توانید از نور های روشن عکس های زیبایی در شب بگیرید.

م

منبع

برگرفته از: Digital camera world


لطفا نظرتان در مورد مطلب را در اینجا مطرح نمایید. اگر سوالی دارید، در بخش پرسش و پاسخ مطرح نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *