انتخاب دوربین برای شروع عکاسی

اگر مایلید تا از پاسخ ها به این پرسش از طریق ایمیل مطلع شوید، آن را دنبال یا Follow نمایید. لطفا جواب خود را در قسمت «به این سوال پاسخ دهید» بنویسید (تا کاربران دیگر بتوانند به آن امتیاز دهند).

با سلام
برای یک فرد واقعا مبتدی و هیچی ندون از عکاسی چه دوربینی مناسب هست چون می خوام با فیلم و کتاب و تمرین یاد بگیرم و اصلا وقت کلاس رفتن ندارم چون برنامه نویس هستم و ذهنم بیش از حد خسته میشه می خوام برای تفریح و البته علاقه ای که دارم عکاسی رو شروع کنم.دوربین های بریج مثل نیکون ۵۱۰ و یا فوجی اچ اس ۲۰ و تو این سطح مناسبه یا برم سراغ نیکون ۳۱۰۰ که خوندم برای مبتدی هاست.چون هر چی هم بگیرم فقط باید بزارم تو حالت اتوماتیک.ممنون از دوستان با تجربه که راهنمایی کنند.چون یه جا خوندم که فقط باید دی اس ال ار بگیرم و سمت بریج ها نرم.خودمم گیج شدم.فقط کیفیت عالی با زوم مناسب هم داشته باشه.اگر مدل دیگه ای هست ممنون میشم راهنمایی کنید.

1 پاسخ

دوست عزیز
یکی از از مراحل یادگیری عکاسی، تسلط بر عملکرد و کنترل دوربین میباشد.لذا باید دوربینی بخرید که بتوانید بوسیله آموزش هایی که می آموزید تمام عملکرد دوربین را به صورت دستی کنترل نمایید. دوربین های دی اس ال آر چنین خاصیتی دارند.برخی از دوربین های بریج هم تا حدود زیادی این توانایی را دارند اما در نهایت شما توانایی تعویض لنز را ندارید.اگر فقط برای تفریح، قصد عکاسی دارید به مباحث زیبایی شناسی و ترکیب بندی و شناخت نور و … بپردازید و با یک دوربین ساده مثل تلفن همراه هم میتوانید تصاویر جذابی ثبت کنید.ولی اگر به مسایل فنی عکاسی علاقه دارید و دنبال خلق آثار خلاقانه تر هستید،برای درک عملکرد دوربین،پیشنهاد میگردد دوربین دی اس ال آر تهیه نمایید.
موفق تر باشید!

#1

لطفا وارد شوید یا عضو شوید تا بتوانید پاسخ بدهید

دنبال کنندگان