معرفی داوران مسابقه عکاسی لنزک و عکس های کاندیدا

سرانجام عکس های کاندیدای مرحله نهایی مسابقه عکاسی #۱ لنزک (تم: عکاسی با موبایل) برگزیده شدند. هدف اصلی لنزک از برگزاری این مسابقات، ایجاد انگیزه در بین عکاسان مشتاق و مستعد پیشرفت و اهدای جوایزی است که ارزش معنوی و هنری آن ها قطعا از ارزش مادیشان بیشتر است. در ادامه شما عزیزان را با داوران مسابقه و عکس های کاندیدا آشنا خواهیم کرد.

عکس های راه یافته به مرحله نهایی

در حال حاضر، اسامی این شرکت کنندگان در اختیار تیم ویراستاران لنزک قرار ندارد و قادر به انتشار آن ها نیستیم (برای اجرای عادلانه مسابقه – کلیه آثار تا مرحله اعلام نتایج بدون نام می باشند).

از داوران مرحله اول

شاون ون دیلا (Shawn Van Daele) موسس پروژه ترسیم امید:
من در رشته ترسیم و نقاشی در دانشگاه OCAD تورنتو تحصیل کرده ام. بعد از آن برای یک سال کارهای طراحی گرافیکی می کردم که در حین آن به دستکاری عکس ها (photo manipulation) و بعدا به عکاسی علاقه مند شدم. این علاقه مندی کم کم به شور و اشتیاق بزرگی تبدیل شد! من همچنین یکی از مالکین و عکاسان استودیوی عکاسی رنسانس هستم که تخصص ما در آنجا عکاسی از مراسم ازدواج و نامزدی است.


وب سایتاینستاگرام

داور مرحله نهایی

مصطفی سون (Mustafa Seven):
مصطفی سون را عکاس استانبول می‌دانند. سال‌ها در مطبوعات ترکیه از جمله «حریت»، «صباح» و «ملیت» عکاسی کرده و از یک جایی به بعد سراغ پروژه‌های شخصیش رفته است. پروژه‌هایی با تمرکز بر خیابان‌ها و زندگی و فرهنگی که در آنها جریان دارد. خیابان‌هایی از آمستردام و سیدنی گرفته تا کویت. اما بیش از همه استانبول و خیابان‌های پرجنب‌وجوش آن در عکس‌های مصطفی سون خودنمایی می‌کنند. عکس‌هایی که خودش می‌گوید تلاش کرده برای هر بیننده‌ یک قصه‌ی متفاوت روایت کنند. دو کتاب به نام «عکاسی خیابانی» و «استانبول» چاپ و منتشر کرده و حالا یکی از مطرح‌ترین نام‌ها در عکاسی خیابانی دنیاست؛ شهرتی که بخش اعظم آن را مدیون اینستاگرام است؛ جایی که قریب به یک میلیون دنبال‌کننده‌اش هر روز عکس‌های او را می‌بینند و قصه‌ی‌‌ پشت هر عکس را می‌خوانند؛ عکس‌هایی در ستایش زندگی و فرهنگ روزمره مردم، مردمی که اگرچه گاه در برابر ساختمان‌ها، راه‌ها، ازدحام ماشین‌ها و حجم بزرگ شهرها تنها و بیگانه به‌نظر می‌آیند، پررنگ‌ترین عنصر یک عکس برای تصویر کردن روح و شور زندگی هستند. متن کامل.


وب سایتاینستاگرام

برندگان نهایی مسابقه توسط «مصطفی سون» برگزیده و فردا اعلام خواهند شد. همچنین دسترسی محصولات فروشگاه فردا به قید قرعه در اختیار یکی از شرکت کنندگان مسابقه قرار خواهد گرفت و نام ایشان اعلام خواهد گردید.

نظرات شما

 1. naziparsa

  ۲۰ خرداد ۱۳۹۴

  با درورد
  امکان داره بفرمایین چجوری میشه تو مسابقه شرکت کرد؟

 2. Hamed

  ۵ فروردین ۱۳۹۴

  مثل اینکه داوران از رنگ زیاد خوششون نمیاد
  پیش به سوی عکاسی سیاه و سفید…


لطفا نظرتان در مورد مطلب را در اینجا مطرح نمایید. اگر سوالی دارید، در بخش پرسش و پاسخ مطرح نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *